whitney houston robyn crawford

A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Robyn Crawford

Wydawnictwo Agora
2022


Gdzie kupię

Whitney Houston i Robyn Crawford poznały się jako nastolatki i spędziły razem dwadzieścia dwa lata. W tym czasie Whitney została globalną supergwiazdą. Biła kolejne rekordy popularności jako wokalistka, przyciągała do kin tłumy jako aktorka i zawładnęła wyobraźnią całego pokolenia. Robyn towarzyszyła jej na każdym etapie tej podróży.

Ich relacja zaczęła się od fascynacji i przyjaźni, ale szybko przerodziła się w intymny związek dwóch bezgranicznie oddanych sobie kobiet. W amerykańskim showbiznesie lat 80. XX wieku takie uczucie wciąż stanowiło nienaruszalne tabu. Sama Whitney wiedziała, że plotki dotyczące orientacji seksualnej mogą przyćmić nawet najbardziej spektakularną karierę. Zwłaszcza kobiecą. Przez całe życie stanowczo więc im zaprzeczała, odsuwając Robyn coraz dalej i jednocześnie nie pozwalając jej nigdy do końca odejść.

Ta historia to opowieść o lojalności i zaufaniu – o dwóch dziewczynach, które zawarły pakt, by nawzajem się chronić i wspierać. Ale to również opowieść o manipulacji, kontroli, głodzie władzy, kwestiach rasowych, uzależnieniu i presji, jaką przemysł rozrywkowy wywiera na kobiety. Ponad wszystko jest to jednak opowieść o trwałej przyjaźni.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
3 ocen
2 recenzji
5 2
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Oliwia
31.01.2023
Mam idealną książkę dla fanów Whitney Houston. "A song for you. Moje życie z Whitney Houston" to osobista opowieść autorki Robyn Crawford o jej relacji z Whitney Houston. Whitney i Robyn poznały się jako nastolatki i spędziły razem dwadzieścia dwa lata. W tym czasie Whitney stała się jedną z największych gwiazd na świecie. Whitney zrobiła wielką karierę jako wokalistka i aktorka. Robyn rzuciła studia i towarzyszyła Whitney na każdym etapie jej kariery zawodowej jako jej asystentka. Robyn opowiada o tym jak zawarły pakt, by chroniły siebie nawzajem i wspierały. To także opowieść o lojalności i zaufaniu. Obie dążyły by spełnić ich marzenia. Ich relacja zaczęła się od fascynacji i przyjaźni, ale szybko przerodziła się w intymny związek. Whitney wiedziała, że w amerykańskim show-biznesie lat 80, XX wieku lesbijska relacja może zaszkodzić jej karierze, dlatego całe życie zaprzeczała, że łączy ją coś z Robyn. Osuwała ją od siebie, a jednocześnie nie pozwalała jej odejść. Przeczytacie o manipulacji, kontroli, głodzie władzy, niedoświadczeniu, kwestiach rasowych, AIDS, chorobie psychicznej, presji jaką przemysł rozrywkowy wywierał na Whitney, więzach rodzinnych, o tym jak ważne jest stawianie siebie na pierwszym miejscu. Ponad wszystko jest to opowieść o trwałej przyjaźni. Robyn żyła w cieniu Whitney. Po śmierci Whitney i jej córki postanowiła wyjaśnić wiele nieścisłości dotyczących jej samej oraz tego jaką osobą była Whitney Houston. To bardzo poruszająca książka. Poznajemy historię Whitney dzięki jej najbliższej przyjaciółce i asystentce. Miała piękny głos, urodę, ale niestety świat narkotyków tak ją wciągnął, że stoczyła się na dno i jej historia skończyła się tragicznie. Whitney trafiała w swoim życiu na nieodpowiednich ludzi, a pomocne dłonie odrzucała. Niestety ta historia pokazuje, że pomimo ogromnej kariery jaką zrobiła Whitney to nie była szczęśliwą kobietą. Całą prawdę o życiu Whitney poznajemy dzięki Robyn Crawford. Spędziłam z tą książką bardzo ciekawie czas. Nie mogłam od niej oderwać się. Warto przeczytać. Polecam gorąco!
Daria
18.01.2023
Ta książka opowiada o życiu opisywanej piosenkarki gdzie piszą skąd się wzięła jej miłość do śpiewania i jak to u niej wygląda bardzo polecam tą książkę