Oceń w Polcecacie-Pomagacie adwokat diabła steve cavanagh

Adwokat diabła

Steve Cavanagh

Albatros
2024


Gdzie kupię

Najnowsza powieść bestsellerowego autora thrillerów prawniczych, Steve’a Cavanagha.
Charyzmatyczny prawnik Eddie Flynn powraca i trafia na swojego najgroźniejszego przeciwnika!
Ten człowiek wygrał każdy proces. Bo to on stoi za każdym zabójstwem.
Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Randal Korn, ambitny i pewny siebie prokurator okręgowy, lubuje się w posyłaniu oskarżonych do celi śmierci i oglądaniu ich egzekucji. Nawet jeśli wcale nie są winni.
Niesłusznie uwięzionemu mężczyźnie, Andy’emu Dubois, grozi kara śmierci za zabicie młodej dziewczyny. Korn zdążył już zaaranżować cały proces tak, by zapewnić sobie kolejne szybkie zwycięstwo i wyrok skazujący.
Jedynym pionkiem, którego nie ustawił na swojej szachownicy, jest Eddie Flynn.
Błyskotliwy i przebiegły adwokat, który zanim zaczął działać zgodnie z prawem, przez lata sam je łamał, ma zaledwie siedem dni na uratowanie niewinnego człowieka przed skorumpowanym systemem. I znalezienie prawdziwego mordercy.
Za tydzień sędzia odczyta wyrok. Ale czy Eddie dożyje, by go usłyszeć?

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
6 ocen
4 recenzji
5 6
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Zolza_z_ksiazka
15.05.2024
Są książki, które czytają się same. Książka, która na długo pozostanie w mojej głowie "Adwokat diabła". Tytuł dobrany idealnie, który odzwierciedla to, co w środku książki. Autor po raz kolejny pokazuje, że można zbudować napięcie w książce już od pierwszych stron. Doskonale od pierwszych rozdziałów wiemy, kto jest tym dobrym, a kto tym złym. Trzeba to tylko udowodnić w czasie rozprawy sądowej, i to nie byle jakiej rozprawie. Ceną jest ludzkie życie. Świetnie skonstruowana fabuła, do tego ciekawi bohaterowie, nietuzinkowe zabiegi, które prowadzą do ujawnienia kto jest tym złym. Czyli podsumowując, niby od początku wiemy wszystko, ale tak naprawdę nie wiemy nic. Uwielbiam takie książki, a zakończenie tej wbiło mnie w fotel. Totalnie nie mogłam się oderwać od tej historii. Nie liczyło się nic innego, po za kolejnymi rozdziałami. Przez całą książkę dzieje się akcja i nie idzie się przy niej nudzić. Polecam to mało powiedziane. Uważam, że ten thriller to must have dla każdego, kto uwielbia zatracić się w książce i zapomnieć o całym świecie. Czekam na kolejne sprawy prowadzone przez Eddiego i jego przyjaciół.
Sandrabooks
15.05.2024
"Adwokat diabła" autorstwa Steve'a Cavanagha to porywający thriller prawniczy, który trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Główny bohater, Eddie Flynn, adwokat specjalizujący się w obronie skazanych, zostaje wciągnięty w mroczną grę, gdzie stawką jest nie tylko życie jego klienta, ale także jego własne. Cavanagh mistrzowsko buduje napięcie, serwując czytelnikowi nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące rozwiązania. Postaci są głęboko wykreowane, a ich motywacje często pozostają niejasne do samego końca, co dodaje historii dodatkowej tajemniczości. "Adwokat diabła" to nie tylko wciągająca fabuła, ale także solidnie napisane sceny sądowe, które trzymają się realiów prawniczych. Dla miłośników literatury kryminalnej i thrillerów prawnych ta książka jest absolutnym must-readem.
Mariolaaa95
09.05.2024
Steve Cavanagh jest irlandzkim prawnikiem i nagradzanym pisarzem thrillerów prawniczych. Zadebiutował serią o charyzmatycznym adwokacie Eddiem Flynnem. I to właśnie losy tego oto prawnika śledzimy w najnowszej książce Cavanagha pt. “Adwokat diabła”. Eddie Flynn ma przed sobą ciężkie zadanie. Nad niesłusznie oskarżonym o morderstwo młodym mężczyźnie wisi kara śmierci. Proces już został zaaranżowany przez Randala Korna tak, aby wyrok był tylko formalnością. Już nie może się on doczekać widoku egzekucji kolejnego oskarżonego. Winny czy nie, to nie interesuje ambitnego prokuratora, który ma na swoim koncie najwięcej zesłań na śmierć. I wtedy do akcji wkracza Eddie Flynn, przebiegły adwokat, który często ma niespotykane metody działania. Pojawienia się go prokurator nie mógł przewidzieć. Eddie ma tydzień na wybronienie Andy’go Duboisa, znalezienie prawdziwego mordercy. I musi spróbować ujść przy tym z życiem. Dużo jak na zaledwie siedem dni. “Adwokat diabła” jest świetnie skonstruowanym thrillerem prawniczym. Ciężko jest wyobrazić sobie takie wydarzenia w realnym życiu, ale nie o to w książkach chodzi. Najnowsza powieść Steva Cavanagha zawiera dobrze skrojoną fabułę, szybką akcję i ciekawych bohaterów. Książka wciąga czytelnika już od samego początku i trzyma w napięciu do samego końca. Zawiera sporo niespodziewanych zwrotów akcji. Bohaterowie są bardzo dobrze opisani, aż czuje się ogrom emocji względem nich. Na stronach powieści toczy się zacięta walka dobra ze złem. Flynn i Korn są ich idealnymi przedstawicielami. Thriller bardzo dobrze przedstawia amerykański proces sądowniczy wszelkie możliwe “zagrywki” i możliwości jakie ma do wykorzystania zarówno jedna jak i druga strona procesu. Niesłuszne oskarżenie, widmo kary śmierci, skorumpowany system a do tego rollercoaster emocji i niespodziewanych wydarzeń. Zdecydowanie polecam “Adwokata diabła”. No chyba, że nie lubisz trzymania w napięciu do ostatniej chwili i klimatu sali sądowej. Bo to nam gwarantuje ten thriller. Nie sposób się oderwać!
  • 1
  • 2