arabska kochanka valko

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Tanya Valko

Prószyński Media
2021


Gdzie kupię

„Arabska kochanka – opis wydawcy

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu.

Tak też robią bohaterowie Arabskiej kochanki, powieści, której akcja toczy się na Bliskim Wschodzie – w Królestwie Arabii Saudyjskiej i w Izraelu – w czasach przeklętej przez wszystkich pandemii COVID-19.

Jakie są arabskie kochanki? Czy każda jest gorąca jak wulkan i piękna jak koraniczna, rajska hurysa? Czy Marysia Salimi zalicza się do tych niezwykłych kobiet? Czy znów zejdzie się z byłym mężem, milionerem Hamidem Binladenem, a może definitywnie oddała serce innemu? Czy Izraelczyk Jakub Goldman jest jej wart i czy zapragnie tak zwariowanej kobiety?

A szara myszka Daria Salimi? Oczyści się z ciężkich zarzutów i urządzi sobie życie? Potrafi jeszcze kogoś pokochać? Może odnajdzie swą młodzieńczą miłość i będzie jednak szczęśliwa?

Co słychać u Doroty, protoplastki rodu i matki tych dwóch nieustannie sprawiających kłopoty dorosłych córek? Czy sprosta wymaganiom męża, doktora al-Ridy, który jako minister zdrowia ma na głowie pandemię w Królestwie Arabii Saudyjskiej? Czy jakaś arabska kochanica nie wkradnie się w jego łaski?

Nadia Binladen, córka Marysi i wnuczka Doroty, to już nie dziecko, ale atrakcyjna pannica, a to niesie swoje konsekwencje.”

Średnia ocen:

4.1 / 5
8 ocen
4 recenzji
5 3
4 3
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Qchcia
17.12.2023
Tom z czasów pandemii Covid-19, którego akcja toczy się w Arabii Saudyjskiej i Izraelu. W głównej mierze opisuje on losy sióstr Salimi, Marysi i Darii, walczących z pandemią, podczas gdy ich matka popada w depresję…
Mira
17.12.2021
Wspaniała książka o ogromnej miłości kobiety do męższczyzny którego obdażyła wielkim uczuciem , los był dla niej okrutny ale wytrwała.Książka wspaniała jak i pozostałe z sali.
Angelika 23
15.12.2021
Bardzo dobra książka jak każda inna tej autorki.Opisuje to co się dzieje w naszym świecie jak są traktowane kobiety.Ta autorka opisuje proza życia różnych kobiet w różnych krajach.
  • 1
  • 2