Arabska ofiara Tanya Valko

Arabska ofiara

Tanya Valko

Prószyński Media
2023


Gdzie kupię

Kolejny tom „Arabskiej sagi”, przygód szalonych i nieprzewidywalnych kobiet z rodu Salimich oraz Goldmanów. Większa część arabskiej familii przeprowadza się z Rijadu do Izraela. Śledząc losy Nadii i Palestyńczyka Mabruka, oraz innych mieszkańców Tel Awiwu, poznajemy, co to strach i lęk, gdy kassamy lecą nad głowami, a Żelazna Kopuła nie wszystkie wychwytuje. Daria Salimi i ambasador Hamid Binladen otwierają pierwszą saudyjską placówkę w Tel Awiwie. Czy prowadząca prywatne śledztwo Dorota dowie się czegoś konkretnego o życiu robotników i azjatyckiej służby domowej w Katarze?
Tłem powieści jest wielka światowa polityka. Jak odległa europejska batalia wpłynie na losy Saudyjczyków i powieściowych bohaterów? I czy saudyjski szpieg jest w stanie odmienić bieg okrutnej wojny Putina?

Autorka jak zwykle ubiera prawdziwe wydarzenia w literacką fikcję.
W powieści, tak jak w życiu, smutek przeplata się z radością, dramatyczne sytuacje okraszone są charakterystycznym dla autorki poczuciem humoru, a akcja ani na chwilę nie traci tempa.

„Arabska ofiara” to już szesnasta część orientalnej sagi i jak wszystkie pozostałe można ją czytać niezależnie, gdyż stanowi zamkniętą całość.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.3 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 1
4 1
3 3
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Qchcia
17.12.2023
Trwam tak w tej sadze i czasami nadziwić się sobie nie mogę dlaczego… Pomieszanie z poplątaniem całkowicie… Saudyjczycy, Izraelici, Palestyńczyk, Rosjanie i Ukraińcy – wszyscy w Izraelu, wątek wojny ukraińskiej i mundialu w Katarze. Wyjątkowo wręcz brak „nagłych zwrotów akcji” na linii Marysia-Hamid, ale jedna z „rywalek” już poległa, więc wszystko jest możliwe w kolejnych częściach… Niestabilność emocjonalna kobiet Salimi sięga już granic mojej cierpliwości… Jedynie Hamida w tym wszystkim szkoda… A wątek ukraiński już w ogóle obrzydził mi tę książkę… Zapewne jeszcze po jedną książkę sięgnę „z rozpędu”, ale w chwili pisania opinii mam szczere wątpliwości czy chcę przechodzić przez kolejną mękę, gdyż bardzo nie lubię niedokończonych książek, więc będę musiała się znowu męczyć…
Joanna
30.06.2023
Piękna książka opowiada o prawdziwych losach kobiet w Arabii. Jak sa traktowane przez mężczyzn.
Kamila
07.06.2023
Tak blisko a tak daleko na każdym kontynencie kobiety podobnie żyją ale nie w Arabii . Pięknie pokazane jest jak jest traktowana kobieta. Źle ? Momentami gorzej niż psa .Ponieważ I pies nie jest bity ani zmuszany do czegoś czego nie chce