arabskie opowieści tanya valko

Arabskie opowieści

Valko Tanya

Prószyński Media
2022


Gdzie kupię

Wielokrotnie podczas spotkań z Tanyą Valko i lektury jej książek pojawia się pytanie: skąd ona to wszystko może wiedzieć?
Z własnego życia!

„Arabskie opowieści” opisują ekscytujące losy zwariowanej arabistki, która w latach osiemdziesiątych zeszłego stulecia z duszą na ramieniu poleciała do Libii, gdzie rządził Kadafi.

Dowiemy się, jak zaczęła się przygoda Valko z krajami arabskimi. Poznamy ciężkie, a czasem cudowne życie kontraktowiczów, przeczytamy o rozwiązłości i pijaństwie na polskich kampach, o nieszczęśliwych wypadkach, często kończących się śmiercią, gwałtach i przemocy, a także o kontraktowych miłościach i przyjaźniach.
Będziemy śledzić niezwykłe losy polskich żon Arabów, nie zawsze nieudane i toksyczne związki muzułmańsko-chrześcijańskie, ale też tragedie kobiet uwikłanych w relacje z podłymi mężczyznami.

W „Arabskich opowieściach” miłośniczki „Arabskiej sagi” odnajdą pierwowzory kluczowych postaci z jej kart. Większość z nich przewinęła się przez barwne życie pisarki. Valko opisuje świat tak, jak go zapamiętała i postrzegała.
„Arabskie opowieści” to podsumowanie ponad 25-letniego pobytu autorki w krajach Orientu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

2.5 / 5
2 ocen
1 recenzji
5 0
4 0
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Qchcia
17.12.2023
Na wstępie nadmienię, że jestem wielką fanką autorki, Tanyi Valko! Jestem na bieżąco z jej książkami i bardzo cenię jej twórczość. Z tego też powodu ucieszyłam się na jej biografię (część pierwszą). Jakiż był jednak mój zawód z chwilą przeczytania tej książki… Autorka, która pisze całą porywającą sagę, swoją biografię przedstawia w sposób… nudny… Po prostu nudny… Jest to dla mnie wręcz nie do pomyślenia, gdyż w totalnym kontraście do jej twórczości beletrystycznej… Nie lubię nie doczytywać książek, w związku z czym i tę książkę czytałam i czytałam, licząc na to, że w końcu pojawi się coś ciekawszego… Widać w niej z których momentów swojego życia autorka czerpała pomysły na historie bohaterów sagi, ale nawet te momenty opisane są w sposób totalnie nieporywający… Jestem zawiedziona… Sięgnę jednak po drugą część autobiografii, gdyż będąc fanką autorki zaliczam tę książkę po prostu do tych, przy których autorka mogła mieć słabszą wenę twórczą. Liczę jednak na poprawę w drugiej części!