arcydzieło tom hanks

Arcydzieło

Tom Hanks

Wielka Litera
2023


Gdzie kupię

Pierwsza powieść Toma Hanksa. Arcydzieło

Błyskotliwa, przewrotna, wzruszająca i pełna ironii historia o powstawaniu filmu o superbohaterach.

Tylko ktoś, kto pracował przy dziesiątkach filmów, mógłby napisać taką powieść. I tylko ktoś obdarzony z jednej strony talentem pisarskim, z drugiej – szalonym poczuciem humoru, mógł zrobić to tak doskonale.

W zwariowanej, wielowątkowej historii powstania pewnego filmu, z góry obliczonego na kasowy hit, autor zdradza tajemnice, jakich nikt z osób pracujących na planie nigdy by nie zdradził, bo zwyczajnie… nikt by w to nie uwierzył. Co tu jest fikcją, a co prawdziwym wspomnieniem legendarnego aktora i reżysera? Przez pryzmat obiektywu kamery autor nie tylko pokazuje szaleństwo i magię panujące na planie, ale doskonale zarysowuje zmiany w amerykańskiej kulturze od czasów II wojny światowej. Nie kryje swojej miłości do filmu, oddając jej blaski i cienie na każdej stronie tej napisanej z epickim rozmachem powieści o ludziach, dla których plan filmowy jest osobnym, nieco szalonym wszechświatem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
8 ocen
6 recenzji
5 7
4 0
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Angelika
19.07.2023
Jestem bardzo ciekawa tej książki tytuł mnie bardzo zaciekawił
Wiki
11.07.2023
Bardzo polecam książkę. Błyskotliwa, przewrotna, wzruszająca i pełna ironii historia o powstawaniu filmu o superbohaterach. Można dowiedzieć się wielu o zakulisowych tajemnicach. Warto przeczytać. Polecam
Joanna
05.07.2023
Ksiazka warta czytania. Polecam można sie sporo dowiedziec o świecie filmowym. Ekstra książka
  • 1
  • 2