bliskość i lęk dr nerwica marcin matych

Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje

Marcin Matych

Agora
2024


Gdzie kupię

Jak uzdrowić swoje relacje z innymi i z samym sobą?

Relacje, w których jesteśmy i to, jak się w nich czujemy w ogromnym stopniu wpływają na nasze poczucie szczęścia i życiowej satysfakcji. Czym różnią się zdrowe relacje od niezdrowych? Jak wychodzić z tych toksycznych np. z przemocowym partnerem, miejscem pracy czy z jednostronnej przyjaźni, gdy tkwimy w nich w szkodliwym bezruchu, bo wolimy „znane piekło” od „nieznanego raju”? Jak odważać się na prawdziwą bliskość, gdy się jej boimy?

Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych, znany jako dr Nerwica i autor bestsellerowego poradnika „Jak żyć z lękiem”, w którym zapraszał do „gry o trochę lepsze życie” w tej książce stworzył „grę o trochę lepsze relacje”. To gra, w którą może zagrać każda i każdy, kto chce zawalczyć o to, by wyjść z toksycznych relacji opartych na lęku i zbudować satysfakcjonujące relacje partnerskie – to jest możliwe! Autor, używając bardzo przystępnego języka i prostych ćwiczeń, krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy gry, podczas których rozprawisz się z wewnętrznym Lękowym Trio: Nadzorcą, Krytykiem i Czarnowidzem oraz poznasz mechanizmy rządzące trudnościami w relacjach i dowiesz się, jak je przezwyciężać. A co najważniejsze – poznasz sposoby na budowanie dobrej i zdrowej relacji z najważniejszą osobą na świecie, czyli ze sobą samym/samą.

Tekstowi towarzyszą charakterystyczne ilustracje stworzone przez autora.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
4 ocen
1 recenzji
5 2
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Diana Art
13.03.2024
To jest książka, którą powinien przeczytać każdy, aby lepiej i szczęśliwiej żyć. Pomimo tytułu o budowaniu lepszych relacji, można by pomyśleć że z innymi, kluczem jest jednak jedno, lepsze relacje z samym sobą. Autor w bardzo przystępny sposób pokazuje co w nas drzemie, od tych negatywnych emocji jak lęki, frustracje, narzucone w dzieciństwie przekonania, że nie powinno się czegoś robić czy zupełne czarnowidztwo, po to co sprawia nam radość, daje siłę. Dzięki tej książce możemy lepiej poznać siebie, swoje przekonania i swoje pragnienia, to taki krok w kierunku lepszego i szczęśliwszego życia. Mamy tu różne ćwiczenia, które niczym w grze pokażą ci co jest dla nas najważniejsze, a za czym stoją nasze lęki i przekonania wyniesione z dzieciństwa. Zobaczysz jak powinny twoje relacje wyglądać i że nie należy się bać w nich asertywności. Dzięki tej książce poćwiczysz pewność siebie, jak stawiać granice, dostrzeżesz to co jest ważne jak choćby odpoczynek. Cała ta książka jest ładnie wydana, najważniejsze kwestie są zaznaczone na czerwono, więc nawet sięgając do niej za jakiś czas i kartkując łatwo będzie dostrzec to co jest najważniejsze. Znajdziesz w niej też kolorowe ilustracje, które myślę że rozładowują pewne napięcie i są naprawdę przyjemne dla oka. Ja ze swojej zawodowej strony (jestem psychologiem) powiem, że to kawał świetnej roboty, w tak przystępny i mądry sposób opisać wiele trudnych emocji.