nora roberts cienie i śmierć

Cienie i śmierć

Nora Roberts

Świat Książki
2023


Gdzie kupię

Niezwykły thriller z bestsellerowego cyklu „Odcienie śmierci” Nory Roberts (J.D. Robb), autorki powieści sprzedanych w pięciuset milionach egzemplarzy.

Porucznik Eve Dallas wkracza w niebezpieczny, pełen cieni świat przeszłości swego męża. Gdy bada zwłoki kobiety, znalezione w Washington Square Park, Roarke dostrzega wśród gapiów osobę, którą zna z dzieciństwa spędzonego na ulicach Dublina. Człowieka, który twierdzi, że jest jego przyrodnim bratem, zarabia na życie zabijaniem i płonie do niego nienawiścią.

Czy małżonek ofiary – żywiący urazę do żony z powodu jej romansu i szykujący się do przejęcia majątku – z radością zapłaciłby zabójcy za wykonanie brudnej roboty?

Roarke ostrzega Eve, że jeśli – jak podejrzewa – poszukiwanym płatnym zabójcą jest Lorcan Cobbe, to musi być ostrożna. Organy ścigania na całym świecie od lat bezskutecznie tropią tego bezwzględnego zabójcę, który chętnie obierze sobie na cel każdego, na kim zależy Roarke’owi.

Eve za wszelką cenę chce chronić Roarke’a.

Roarke za wszelką cenę chce chronić Eve.

Ale też chcą dopaść Cobbe’a, zanim on ich dopadnie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.9 / 5
8 ocen
4 recenzji
5 2
4 3
3 3
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Joanna
30.06.2023
Nie do konca polecam ksiazke dla innuch moze być ciekawa Ksiazka mi niestety nie przypadła do gustu. Jak kto woli. Klimat mroczny.
Ela
25.06.2023
Książka „Cienie i śmierć” Nory Roberts to jeden z thrillerów z cyklu Odcienie śmierci. Akcja dzieje się w przyszłości i stąd ciekawe elementy futurystyczne (podróże wahadłowcem, autokucharze). Bohaterką jest Eve Dallas – porucznik nowojorskiej policji, która tym razem zastawia sieci na wielkokrotnego brutalnego zabójcę na zlecenie – Lorcana Cobbe’a. W tej pracy wspiera ją cały wydział zabójstwo oraz jej mąż Roarke. Dramatyzmu poszukiwaniom dodaje fakt, że Cobbe także chce dopaść Roarke’a i Eve. Lorcan z Roarke rywalizuje od wczesnego dzieciństwa, uważa, że nazwisko, które ten nosi powinno być jego nazwiskiem. W przeszłości kilkakrotnie nieskutecznie próbował go zastraszyć lub zabić. Kiedy Cobbe zauważa go wraz z Eve przy swojej ofierze w Nowym Jorku postanawia tym razem ostatecznie zakończyć sprawę. Jednak okazuje się, że pani porucznik przy wsparciu wielu osób oplątuje go coraz ciaśniejszą siecią i nawet ucieczka do Irlandii nie pozwala mu się wymknąć. Zwłaszcza, że zabójca chce zaatakować rodzinę Roarke’a w Irlandii. Ciekawa, pełna dramatycznych wydarzeń, trzymająca w napięciu walka dobrych ze złym, przeplatana retrospekcjami i scenami życia osobistego bohaterów. Pozycja typowa dla swojego gatunku, raczej dla miłośników twórczości autorki czy całej serii.
Magdalena
25.06.2023
Kryminał w najczystszej postaci. Trochę zamieszania wymagającego skupienia na czytanym tekście. Czy znajdą zabójcę a potem czy zdążą go złapać? Polecam
  • 1
  • 2