marcin meller czerwona ziemia

Czerwona ziemia

Marcin Meller

Voyageur Press (MN), WAB
2022


Gdzie kupię

Ekscytujący, wzruszający i niesamowicie autentyczny. „Czerwona ziemia”, thrillerowy debiut Marcina Mellera, zaskoczy wszystkich.

Rok 1996. Wiktor Tilszer, młody dziennikarz, przemierza Afrykę wzdłuż i wszerz, przeżywając prawdopodobnie najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia.

Rok 2020. Marcin Tilszer, syn uznanego reportera, rusza śladami ojca do Ugandy, jednak nigdy nie dociera do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem.

Wiktor musi porzucić dziennikarskie śledztwo, nad którym pracuje jego redakcja, i ruszyć na poszukiwania syna. A w Afryce to, co niemożliwe okazuje się prawdopodobne, a czasem nawet pewne, tropy prowadzą donikąd, zaś podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

Trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony, nieodkładalna powieść sensacyjna o ojcowskiej miłości, błędach przeszłości i ich konsekwencjach. Ależ to się czyta! Przygotujcie się na największą przygodę tego roku.

„To powieść sensacyjno-przygodowa o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna. Ale też opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i Afryce. Mam nadzieję, że zarwiecie noc albo dwie”
Marcin Meller

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
6 ocen
4 recenzji
5 3
4 3
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ewa Bielak
27.07.2022
Niezwykła fabuła z retrospektywnymi elementami nie pozostawia złudzeń, że życie jest nieprzewidywalną grą, w której nasze wybory są tylko kwestią przypadku lub decyzji nagłych, jak sensacyjne zmiany akcji. Wiktor przeprowadza rozmowę z generałem, przypadkiem (alkohol łagodzi obyczaje) udaje mu się uzyskać zgodę na lot do Lasu Ayugi, a kiedy chce już wracać z zalanej deszczem dżungli, odkrywa, że jego życie, praca i wyzwania zintegrowały się z uczuciem do kobiety. Z utęsknieniem czeka w zalanym deszczem, prymitywnym obozowisku na helikopter z żywnością i z niepokojem zaczyna się zastanawiać, czy Florence będzie na niego czekać… Czeka, a kiedy kochają się, jakby to był ostatni raz, Wiktor odkrywa, że ta „ostatniość” jest tylko kwestią czasu. Przeczytajcie, co czas przygotował dla bohatera. Polecam.
Gosiak
15.07.2022
Wciągająca, przyjemna lektura, niezbyt wymagająca, czyli w sam raz do poczytania w pociągu, na plaży, na hamaku, placu zabaw. U mnie zarwane dwa wieczory w podróży po Afryce w towarzystwie Wiktora. Ujęła mnie ojcowska miłość- trudna i dojrzała, ale jakże bezgraniczna. Plusem jest odkrywanie nowej dla mnie afrykańskiej rzeczywistości i historii, równie skomplikowanej, ale podanej w bardzo przystępnej formie. Debiut udany – uprasza się o więcej.
Aguśka
03.07.2022
Zachęcona opisem sięgnęłam po tą pozycję. Sytuacja tak nieprawdobodobna, że może być tylko fikcją literacką. Broni się barwnymi opisami Afryki oraz obecnej sytuacji politycznej.
  • 1
  • 2