Oceń w Polcecacie-Pomagacie żulczyk jakub dawno temu w warszawie

Dawno temu w Warszawie

Jakub Żulczyk

Świat Książki
2023


Gdzie kupię

Stało się.

Świat się skończył.

Nadeszło Groźne i Inne.

Przestańcie się mazać, to dopiero początek.

Nie zapinajcie pasów. To bez sensu.

2014. Jacek Nitecki stoi samotny przed halą odlotów Okęcia. Zaczyna padać deszcz. Dzwoni telefon. Jacek odbiera, myśląc, że jego droga do piekła właśnie się skończyła. Ale ona dopiero się zaczyna.

2020. Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii.

Lockdown zamyka ludzi w ich domach, w ich głowach, w kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni. Nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami.

Parę lat po wydarzeniach ze Ślepnąc od świateł bohaterowie tamtej powieści schodzą pod powierzchnię miasta, zanurzają się w płynącym pod nim złu. A zło jest zimne. I gęste.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
7 ocen
4 recenzji
5 6
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ksawery
22.11.2023
Zdecydowanie jestem fanem prozy Żulczyka. Ciężka to proza, ale naprawdę wciąga.
Tomek
06.11.2023
Zdecydowanie duża rzecz. Już od pierwszych zdań widać, jak bardzo od czasu "Ślepnac… " rozwinął się Zulczyk. Literacko to absolutna ekstraklasa – perfekcyjnie, bardzo konsekwentnie prowadzona fabuła i żwawa narracja. Żwawa, choć część liter mógłby sobie Zulczyk odpuścić. Sama ekspozycja ma tu ponad 150 stron. Jednak, ponieważ autor zdecydowanie lepiej włada klawiaturą, nie ma się poczucia, że coś się dłuży. Historia może i nie jest tu aż tak efektowna jak w "Ślepnac… ", ale warsztatowy progres Zulczyka sprawia, ze lektura nie tylko robi wrażenie, ale – mimo, że to przecież mroczna historia – jest też po prostu przyjemnością. Naprawdę duza rzecz. Dla mnie Polska książka 2023 roku.
Pawson
02.11.2023
Jakub Żulczyk to mistrz słuchania społeczeństwa i wyciskania z niego wszelkich możliwych spostrzeżeń i dialogów. Ślepnąc od świateł to powieść kultowa. Dawno temu w Warszawie moim zdaniem jest jeszcze lepsze. Esencja historii Jacka i Paziny, okraszona pandemią, Darkiem / Dariem oraz Kurtka i świetlikiem gwarantuje nieprzespane noce. Tej książki nie da się odłożyć zanim nie dotrze się do końca. Gorąco polecam!