dla ciebie nawet krystian stolarz

Dla ciebie nawet

Krystian Stolarz

Prószyński Media
2024


Gdzie kupię

Dla ciebie nawet… zjadłbym robaka

Dla ciebie nawet… posprzątałbym swój pokój

Dla ciebie nawet… ukradłbym gwiazdkę z nieba

Dla ciebie nawet… zabiłbym

Naczelnik wydziału kryminalnego policji zostaje zamordowany w brutalny sposób. Jego podopieczni rzucają się w wir śledztwa, aby znaleźć sprawcę. Szczególnie zależy na tym Markowi Barczyńskiemu, który za wszelką cenę pragnie odkryć prawdę. Na co dzień zmaga się z chorobą córki i wiecznym brakiem pieniędzy na jej leczenie. Pomoc oferuje tajemniczy Alfa, ale cena za nią na zawsze odmieni los policjanta.

Rozpoczyna się rozgrywka, w której policjant przekracza granice prawa, a etos i empatia ustępują przed bezwzględnością i brutalnością.

Mięsisty, przepojony autentyzmem kryminał stworzony przez policjanta wydziału kryminalnego, który wie, jak jest naprawdę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Może Ci się spodobać

Średnia ocen:

4.3 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 2
4 4
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Mariolaaa95
13.03.2024
„Dla ciebie nawet… zjadłbym robaka” Właśnie…. Co jesteśmy w stanie zrobić dla drugiej osoby na której nam zależy? Na tym opiera się cała historia Marka Barczyńskiego który jest komisarzem, a w domu zmaga się z ciężką chorobą swojej ukochanej córeczki Róży. Pewnego dnia zostaje wezwany do trupa w spalonym aucie. Szybko okazuje się, że ofiarą padł jego naczelnik, który był wzorowym gliną. Cała komenda rzuca się w wir śledztwa, każdy chce jak najszybciej ująć mordercę. Marek dodatkowo ma na głowie drogie leczenie córki i wtedy pojawia się tajemniczy Alfa… Kim jest? Jaki wpływ będzie miał na życie Marka Barczyńskiego? Oj, będzie się działo – gwarantuję! „Dla Ciebie nawet” jest debiutem literackim policjanta Krystiana Stolarza. I to całkiem niezłym debiutem 😊 Ciekawi bohaterowie zarówno pierwszoplanowi jak i poboczni, interesująca, wciągająca fabuła, do końca nie byłam pewna kto i dlaczego zabił oraz plus za poruszenie wątku choroby dziecka, jak jest to ciężkie i tego jak wpływa na rodzinę. Zarówno w literaturze jak i filmie mówi się o tym zdecydowanie za mało. A do czego człowiek jest w stanie się posunąć w takiej sytuacji? Marek staje przed ciężkimi decyzjami. Opisy pracy śledczych momentami wbijają w fotel, mam w rodzinie policjanta i niejedno słyszałam, jednak momentami myślałam sobie „..uuu, to było mocne”. Czarny humor jest ważnym elementem tej książki. Autorem jest policjant więc ciągle mnie zastanawia ile w książce fikcji a ile inspiracji prawdziwymi zdarzeniami..? Powieść ogólnie oceniam na plus, mam nadzieję, że pan Krystian nie zakończy swojej kariery literackiej na jednej książce. Liczę na kontynuację „Dla Ciebie nawet”. Jest kilka wątków oraz postaci, które chciałabym poznać dokładniej.

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Megistad
29.03.2024
Czy kiedykolwiek rozważałeś jednorazowe zejście na złą ścieżkę w ramach tzw. wyższego celu. Ile jesteś w stanie poświęcić w obliczu tragedii swojego dziecka kiedy liczy się każda złotówka, kiedy grunt pali ci się pod nogami. Komisarz Marek Barczyński policjant, mąż, tata, brat i kolega staje przed takim dylematem i powoli spada coraz niżej. Książka trafinie obrazuje jak jedna zła decyzja, jedno przekroczenie granicy szybko niesie za sobą kolejne okazje. Jak wciągająca jest ciemna strona mocy. Zło uzależnia i nigdy to nie jest dobre wyjście Policja pokazana od kuchni, dużo przekleństw i wulgaryzmów jak dla mnie, ale rekompensuje to wciągająca fabuła. Polecam na 4/5.
Natalia
28.03.2024
Dyżurny przyjmuje zgłoszenie dot. płonącego pojazdu. Okazje się, że w środku znajdują się zwłoki, jednego z naczelników policji. Na komendzie zostaje ogłoszony alarm. Policjanci, są mocno zmotywowani, aby pomścić kolegę i odnaleźć sprawcę. Główny bohater – Marek Barczyński (kryminalny) – poza ogromnym wyzwaniem w pracy, ma też rozdzierający serce problem prywatny. Jego córeczka jest chora, a na jej leczenie potrzebne są ogromne środki finansowe. Czy uda się odnaleźć sprawcę morderstwa? Skąd Marek weźmie pieniądze na leczenie dziecka? Jak potoczą się losy głównego bohatera? W połączeniu z intensywnym tempem akcji i wciągającymi zwrotami akcji historia ta staje się nie tylko emocjonującą lekturą, ale również refleksyjnym przypomnieniem o sile determinacji w obliczu najtrudniejszych wyzwań życiowych. Trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego zdania. Takiego debiutu może pozazdrościć nie jeden pisarz. Szczerze polecam.