dom versace deborah ball

Dom Versace. Nieznana prawda o geniuszu, morderstwie i przetrwaniu

Deborah Ball

Marginesy
2023


Gdzie kupię

VERSACE. Słowo, które przywołuje na myśl obraz niezwykłego przepychu i zuchwałej seksualności, bogactwa i śmiałości. Wyjątkowy styl, którego źródłem był geniusz twórcy. Gianni Versace odmienił świat mody. Z siostrą Donatellą stworzyli kulturę celebrytów, którą dziś uznajemy za oczywistość.

Pasjonująca biografia oparta na wywiadach z członkami rodziny Gianniego, z jego kochankami, modelkami i współpracownikami. Autorka przedstawia drogę projektanta do sławy, losy zbudowanego imperium, jego upadek po tragicznej śmierci twórcy i uwieńczony sukcesem powrót firmy Versace do międzynarodowego świata mody.

Blichtr, sława, świat interesów, życie elit oraz głośne morderstwo łączą się w tej niezwykłej opowieści, która wzbudza niesłabnące zainteresowanie.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
6 ocen
4 recenzji
5 4
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

zvnuu
29.07.2023
Pierwszy raz zobaczyłam tą książkę na tym portalu. Versace jest jedną z moich ulubionych tych wielkich marek modowych, wiec od razu zamówiłam książkę do domu. Biografia jest ciekawa na maksa! Pierwszy kontakt z książka – nie dość ze byłam zachwycona okładką to gdziekolwiek bym otworzyła i zawiesiła wzrok na tekście to od razu mnie porywała historia, że ciężko było się oderwać mając nawet świadomość, że otworzyłam przypadkową stronie i nie czytam od początku 😂 Jedyny duży minus (dla takich jak ja – osób z wadą wzroku) to czcionka. Jest mniejsza niż w standardowych książkach i przy długim czytaniu mi się litery zlewały w całość.
Roksia
29.07.2023
Deborah Ball stworzyła fascynującą biografię domu Versace. Autorka wykazała się dużą dozą ciekawości. Książka poza oczywistymi faktami z życia członków rodziny Versace, Deborah ukazuje odrobinę kultury Włoch oraz charakteryzuje branżę modową. Jest to, więc szczegółowe opracowanie, wzbogacone ciekawymi faktami, które urozmaicają książkę. Pomimo tego, że biografia liczy sobie prawie 500 stron to nie nudzi i czyta się ją wyjątkowo szybko, co zdecydowanie należy do niewątpliwych zalet tej książki. Napisana została z niezwykłą wnikliwością, co przyczynia się do wzrostu znaczenia książki, która została stworzona głównie dzięki wywiadom z członkami owej rodziny czy ludźmi z ich najbliższego otoczenia, co również dodaje jej wartości. Jeżeli kogoś interesują takie biografie to przy okazji polecam również "Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku" Sary Gay- Forden. Polecam!
ewagrandmother
27.07.2023
Bardzo ciekawe spojrzenie. Zdecydowanie nie jest to zwykła "biografia".
  • 1
  • 2