dziewczyny z dubaju film piotr krysiak

Dziewczyny z Dubaju

Piotr Krysiak

Deadline
2021


Gdzie kupię

Cały świat należał do nich. Luksusowe jachty, najdroższe hotele, popularne plaże w Dubaju, Cannes czy Saint-Tropez. Kolorowe drinki, narkotyki i seks. Tak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski.

Były wśród nich modelki, celebrytki, finalistki konkursów piękności, artystki. Podczas dwumiesięcznego sekswyjazdu potrafiły zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych. Ich klientami byli nie tylko biznes-meni czy arabscy książęta, ale także polscy artyści i sportowcy. Spełniały najbardziej skrywane fantazje seksualne bogatych mężczyzn. Nie wszystkie handlowały ciałem na własne życzenie. Wszystkie prowadziły podwójne życie. Miały partnerów, mężów i dzieci.

Dziewczyny z Dubaju odsłaniają świat dobrze prosperującego i świetnie zorganizowanego seksbiznesu. To świat luksusowych prostytutek i ich klientów, bezwzględnych i przebiegłych sutenerek.

To nie jest powieść o miłości. To książka o brudnym świecie ekskluzywnego seksu, narkotyków i ogromnych pieniędzy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.4 / 5
12 ocen
8 recenzji
5 2
4 3
3 5
2 2
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Justyna Kubacka
10.02.2022
Z ciekawości wybrałam tą pozycję, co było dobrym posunięciem. Pozwoliło to zweryfikować informacje podawane przez media. Z pewnością znalazła się grupa dziewcząt, wobec których było to bardzo krzywdzące. Piotr Krysiak, na podstawie materiałów z dochodzenia, zeznań osób zamieszanych i tych postronnych, opisuje w swojej książce jak to wszystko wyglądało. Okazje się, że skala tego procederu jest bardzo wysoka. W tak zwanych "sex wyjazdach" brało udział wiele dziewcząt z branży modelingu, uczestniczek konkursów piękności, osób ze świata show biznesu. Wszystko dla możliwości zarobienia łatwych pieniędzy. Nie mnie oceniać zachowanie tych dziewcząt. To indywidualna sprawa, kto, w jaki sposób zarabia. Trudne sytuacje życiowe zmuszają do śmiałych zachowań. Jednakże, w przypadku, gdy taki sposób zarabiania pieniędzy służy jedynie komfortowemu, trochę w stylu instgramowym, życiu, to już trochę inna kwestia. Zakłamaniem jest pokazywanie w social mediach, jak fajne luksusowe życie prowadzi się, gdy w rzeczywistości zarabia się na nie prostytucją. Slow life i minimalizmu to zwolenniczkami one nie są. Przykre jest to, że ta cała afera przykleja łatkę ogółowi modelek, celebrytek i innych dziewcząt z branży. Jakby nie patrzę, mając świadomość w jaki sposób zarabiane są pieniądze w tym świecie, zdarza mi się z zastanowieniem spoglądać na te wszystkie instagramowe zdjęcia, ukazujące piękne, wypielęgnowane młode kobiety, które pokazują swoje życie w stylu glamour, ale tak naprawdę nie wiadomo, co robią. Podsumowując, nie jest to książka na liście "must haven" do przeczytania. Jeśli w żaden sposób nie zaciekawiła cię ta afera, nagłaśniana w media, to zdecydowanie nie jest to lektura dla ciebie. Ta książka prostuje domysły, wysuwane na ten temat. Nie znając prawdy, można pewne sprawy wyolbrzymiać. Jednocześnie pokazuje, że jest to tak zwany "chleb powszedni" w show biznesie i modelingu, o którym każdy wie.
Zakochana_w_książkach
28.01.2022
Książka opowiada o współczesnej modzie na zarabianie pieniędzy wśród młodych dziewczyn. W czasach w których żądzą pieniądze, uroda, drogie ubrania i akcesoria, a przede wszystkim sława, każda dziewczyna dąży do tego, aby to zdobyć. Historia opisana w książce zawiera przesłanie i pokazuje do czego może doprowadzić ciągłe gonienie za pieniedzmi. Młode dziewczyny zarabiają własnym ciałem żeby żyć w luksusie. Przez to docierają do jednego z najpiękniejszych miast świata jakim jest Dubai. Niestety ta książka pokazuje, że Dubaj to nie tylko piękno, bogactwo i przepych, ale także kraina rozpusty, władzy, pieniędzy i seksu. Szejkowie arabscy bawią się młodymi dziewczynami niczym zabawkami. One cieszą się z zarobienia pieniędzy. Dla arabskich szejków są to marne grosze za ktore mogą spełnić każdą fantazje. Książka pokazuje prawdziwy świat Dubaju. Myślę że warto zapoznać się z tą historią, ponieważ zarabianie ciałem nie prowadzi do niczego dobrego. Książka jest napisana prostym językiem, wciąga i czyta się ją bardzo szybko.
Andżela
21.01.2022
Książka P. Krysiaka ma za zadanie przybliżyć nam proceder sutenerstwa oraz prostytucji. Znajdziemy w niej zbiór dialogów pozyskanych w trakcie dochodzenia. Trudno jednoznacznie odnieść się do tej ksiązki, czyta się ją naprawdę szybko i jest dla mnie zrozumiała, jest też wciągająca natomiast temat sam w sobie uważam za wyczerpany już od dawien dawna. Autor podkręca atmosferę tym , że bohaterami/kami pewnych zdarzeń były znane osobistości. Jeśli nie przeszkadza wam wulgarny język oraz czasami chaotyczny przebieg wydarzeń i jak do tej pory nie mieliście styczności z tym tematem śmiało możecie sięgnąć po tę pozycję i dowiedzieć się jak ten "biznes" działał przez te wszystkie lata, jakie konsekwencje i szkody moralne za sobą niesie.