fotograf utraconych wspomnień Sanaka Hiiragi

Fotograf utraconych wspomnień

Sanaka Hiiragi

Grupa Wydawnicza Relacja
2023


Gdzie kupię

Witajcie w zaświatach! Jak tam jest? Może właśnie tak…
Gdzieś między światami znajduje się studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci.

Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć, po jednym z każdego dnia życia, i z nich muszą wybrać po jednym z każdego przeżytego roku. Mogą też cofnąć się w czasie, aby sfotografować jeden szczególny dla nich moment. Gdy zdjęcia są już wybrane, Hirasaka przygotowuje specjalny pokaz, podczas którego każda osoba ogląda swoje życie, zanim w spokoju odejdzie do wieczności.

Poznajemy trzech gości tego wyjątkowego zakładu fotograficznego. Starsza kobieta chce wrócić do ruin powojennego Tokio. Mężczyzna w średnim wieku, członek yakuzy, wraca do momentu, w którym czuł radość i wdzięczność. Z siedmioletnią dziewczynką Hirasaka chce spędzić dzień na beztroskiej zabawie. Ale nie można bezkarnie ingerować w przeszłość…

Fotograf utraconych wspomnień to kojąca i podnosząca na duchu opowieść o życiu, nadziei i przeplataniu się ludzkich losów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 4
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Janina
29.03.2023
Bardzo wzruszająca i daje do myślenia!
Prezesowa
17.03.2023
Dawno żadna książka mnie tak nie urzekła. "Fotograf utraconych wspomnień" to zbiór trzech opowiadań z kilkoma wspólnymi mianownikami. Początkowo wydaje się, że jedynym spoiwem jest tutaj Hirasaka, fotograf zamieszkujący zaświaty. Okazuje się jednak, że pozornie różne historie spójnie się zazębiają. Wspomniany bohater nie wie, kim jest, ale ma jedno zadanie. Musi pomóc stworzyć swoim gościom kolaż z ich zdjęć – jedna fotografia na każdy rok życia. Jednakże, niektóre z nich wyblakły, ponieważ odzwierciedlały ważne dla zmarłych wydarzenia. Wówczas Hirasaka wraz ze swoimi "podopiecznymi" może powrócić do jednej wybranej historii z przeszłości i zobaczyć ją z ich perspektywy. "Fotograf utraconych wspomnień" to piękna opowieść o przemijaniu, nadziei, bezinteresownej miłości oraz o tym, że w każdym, nawet z pozoru najgorszym człowieku, może tkwić dobro.