Oceń w Polcecacie-Pomagacie furia alex michaelides

Furia

Alex Michaelides

Wydawnictwo W.A.B.
2024


Gdzie kupię

Bestseller New York Timesa!

Autor międzynarodowego bestsellera „Pacjentka”, obsypanego nagrodami w Polsce i za granicą, powraca z kolejnym mistrzowskim thrillerem.

„Furia”, po grecku οργή, tak miejscowi nazywają wiatr wirujący wokół greckich wysp. Ten wyspiarski wiatr jest wściekły – dziki i nieprzewidywalny.

Lana Farrar, osamotniona gwiazda filmowa, która chwile sławy ma już za sobą, zaprasza najbliższych przyjaciół na weekend na swoją prywatną grecką wyspę. Ale stare przyjaźnie skrywają gwałtowne namiętności i urazy czające się tuż pod powierzchnią… Za czterdzieści osiem godzin jedno z nich będzie martwe… A to dopiero początek.

„Spędziłem wiele wakacji na greckich wyspach i nie mogę sobie wyobrazić bardziej sugestywnego, pięknego i zapadającego w pamięć miejsca na akcję książki. Wyspy są przesiąknięte historią, mitologią i magią – a w tym przypadku także morderstwem” – mówi Alex Michaelides.

Pisarz nie ukrywa także, że to dla niego bardzo osobista powieść. Nie tylko dlatego, że jej akcja rozgrywa się na greckiej wyspie podobnej do jego rodzinnego Cypru, lecz także dlatego, że bohaterami thrillera są osoby z aktorsko-pisarskiej społeczności, którą przecież tak dobrze zna. Nie bez powodu „Furia” została zadedykowana „Dla Umy” – tak, tak, chodzi o samą Umę Thurman, bliską przyjaciółkę autora! Czy była ona inspiracją do którejś z postaci w jego nowym thrillerze…? Można zastanowić się nad tym podczas lektury.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
2 ocen
1 recenzji
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

marzenies
10.04.2024
"Furia" autorstwa Alexa Michaelidesa to bez wątpienia najlepsza powieść autora, która w oryginalny sposób reinterpretuje klasyczne schematy kryminału. Michaelides zabiera czytelników na grecką wyspę, gdzie Lana Farrar, reaktywowana gwiazda filmowa, organizuje weekend dla swoich najbliższych przyjaciół. To, co zaczyna się jako beztroski wypoczynek, szybko przeradza się w dramat pełen starych urazów i namiętności. Książka wyróżnia się nie tylko jako thriller psychologiczny, ale także jako głęboka opowieść o ludzkiej naturze, miłości i dążeniu do prawdy. Michaelides konstruuje narrację w stylu klasycznej tragedii greckiej, dzieląc opowieść na pięć aktów, co dodaje głębi i unikalności dziełu. Narracja Elliota, pełna osobistych przemyśleń i wtrąceń, dodaje niepewności co do wiarygodności opowieści. Autor udowadnia swoje mistrzostwo gatunku, nawiązując do dzieł Agathy Christie, ale czyniąc to w nowoczesny sposób. Dzięki zaskakującym zwrotom akcji i dogłębnej eksploracji natury ludzkiej, "Furia" utrzymuje napięcie od pierwszej do ostatniej strony, czyniąc ją niezapomnianym doświadczeniem literackim.