Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
Oceń w Polcecacie-Pomagacie idziesz do więzienia Camilla Läckberg

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Camilla Läckberg

Czarna Owca
2021


Gdzie kupię

„Idziesz do więzienia”” i „”Kobiety bez litości”” to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg, jaką wszyscy uwielbiamy!

„Idziesz do więzienia”

Czworo młodych ludzi świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. To najlepsi przyjaciele, podobnie jak ich rodzice, którzy urządzają przyjęcie w willi obok. Mają oni wszystko, ale noszą też swoje mroczne tajemnice, których nikomu nie zdradzili. Nawet sobie nawzajem. Kiedy gra w Monopoly się kończy, a stawka wzrasta, sekrety powoli zaczynają wychodzić na jaw i odsłania się skomplikowany plan…

„Kobiety bez litości”

Ingrid zrezygnowała z kariery, aby wesprzeć męża. Niedługo potem dowiaduje się, że ten ma romans. Birgitta pomija wizyty lekarskie. W ten sposób nikt nie odkryje siniaków, które zostawia jej mąż. Victoria porzuciła swoje życie w Rosji, aby poślubić mężczyznę poznanego przez Internet. Tylko on nie jest taki, jak sobie wyobrażała.

Wszystkie te kobiety postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Czy jedynym wyjściem będzie zbrodnia doskonała?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.1 / 5
7 ocen
4 recenzji
5 3
4 2
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Paulina
23.09.2021
Tylko parę stron, no, może paręnaście, i biorę się za porządki. Wszak kurze same nie sfruną z mebli, a kocia sierść nie usunie się w magiczny sposób z dywanów. Mam jednak czytelnicze wyrzuty sumienia, od wczoraj bowiem nie wzięłam do ręki żadnej książki, i chcę szybko je uciszyć. Pomoże mi  w tym Camilla Läckberg i jej świeżo wydana propozycja, „Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości”, będąca zestawem dwóch opowiadań. Rzucam okiem na odkurzacz i nagle zdaję sobie sprawę z tego, że i tak zajęłam już miejsce przy oknie, dzierżąc tematycznie dopasowaną zakładkę w kształcie noża. Tylko parę stron… Mimo iż opowiadania stanowią oddzielne historie, łączy je wspólny mianownik w postaci wyraźnego stopniowania napięcia, budowanego dwoma różnymi metodami. W „Idziesz do więzienia” autorka czyni osią wydarzeń popularne na całym świecie Monopoly. To wokół tej właśnie gry coraz ciaśniej i szybciej kręci się spirala nieodwracalnie wciągająca bohaterów. Ta na pozór zwyczajna, nieposiadająca przecież nadprzyrodzonych mocy planszówka pozwala odkryć tajemnice skryte dotychczas na dnie serc i dusz. Ujawnione sekrety okazują się zaś bardziej niebezpieczne niż niejedna wymierna broń. Nie bez znaczenia pozostają też okoliczności, w jakich osadzono akcję. Sylwester, czyli teoretycznie jeden z najoptymistyczniejszych dni w roku, kontrastuje z mrokiem wiszącej w powietrzu decyzji, jeszcze niepodjętej, ale nieuchronnie nadciągającej. Nowy rok, który nastanie za kilka godzin, stanowi szansę na swoiste odrodzenie i ponowne zainicjowanie pewnych spraw. I rzeczywiście, w tej grze czwórka młodych ludzi wygra… zupełnie nowy, jak ów rok, etap życia… Z kolei „Kobiety bez litości” przedstawiają losy trzech tytułowych kobiet, przeplatające się w morderczym tańcu. Im więcej treści poznajemy, tym części traktujące o każdej z nich stają się krótsze, co dodatkowo podkręca dynamikę i zagęszcza atmosferę niepokoju. W efekcie otrzymujemy książkę niosącą przekaz silniej przerażający, niż mogłoby się zdawać, ponieważ oparty na ludzkich charakterach, prostych w swoim skomplikowaniu.Odkładam mój papierowy sztylet na biurko. Nie przyda się tym razem, gdyż… dotarłam aż do końca. Nawet nie zauważyłam, kiedy z kartki pierwszej przeniosłam się na kartkę ostatnią, nie pomijając niczego pomiędzy. Książkę tę czyta się w tempie oszałamiającym i pozostawia po sobie ona pragnienie natychmiastowego sięgnięcia po inne dzieło tej mistrzyni kryminału. Sprzątanie zostawiam na jutro. Wystarczy, że to Läckberg dziś… pozamiatała. (Recenzja pochodzi ze strony http://czarnonaczarnymcnc.blogspot.com/2021/09/recenzja-camilla-lackberg-i-idziesz-do-wiezienia-i-kobiety-bez-litosci.html i jestem jej autorką.)
Kasia Plewa
15.09.2021
Coś dla fanów Kryminałów.
Book.mylove
07.09.2021
W obu opowiadaniach poruszony jest wątek przemocy domowej. Bohaterami opowiadania „Idziesz do więzienia” jest czwórka przyjaciół, którzy postanowili wspólnie spędzić sylwestrową noc. W domu obok bawią się ich rodzice. W trakcie sylwestrowej zabawy przyjaciele zaczynają zdradzać swoje sekrety, którymi do tej pory nie dzielili się z nikim. Opowiadanie „Kobiety bez litości” poświęcone jest trójce kobiet. Każda z nich nie ma łatwego życia ze swoim partnerem. Są zdradzane, poniżane i bite. Wytrzymują to jednakże każda wytrzymałość i cierpliwość ma swoje granice. Chcą aby ich mężczyźni ponieśli srogą karę. Oba opowiadania przeczytałam jednym tchem. Czyta się je naprawdę szybko. Są to lekkie kryminały, które łączy jedynie motyw przemocy domowej. Są to dwie odmienne historie. Polecam Wam bo to naprawdę przyjemna lektura.
  • 1
  • 2