Oceń w Polcecacie-Pomagacie im mroczniej tym lepiej stephen king

Im mroczniej, tym lepiej

Stephen King

Albatros
2024


Gdzie kupię

12 prawdziwych rarytasów od króla horroru.

Od krótkich nowel, przez dłuższe opowiadania, po minipowieści.

Od klasycznych horrorów, przez kryminały, po prozę obyczajową.

Od Derry, przez Castle Rock, po Florydę.

Od dreszczy zgrozy, przez dramatyczne napięcie, po łzy rozbawienia.
Wydanie w oprawie twardej z ilustracjami Sławomira Rybki idealnie oddającymi charakter każdego z utworów i zaprojektowanymi specjalnie do tej edycji książki.

Każdy z tych utworów nosi znamiona kultowego i drąży mroczną stronę życia. A niezależnie od tego, o czym Mistrz Grozy pisze – o koszmarnych snach, trywialnych lękach, amerykańskiej rzeczywistości czy spotkaniach z Obcymi – zapewnia czytelnikowi nieskończoną przyjemność czytania, wzrusza go lub wywołuje dreszcz obrzydzenia, zaskakuje albo – jak klasyczny King – przeraża.

Otwierające tom opowiadanie Dwóch utalentowanych skubańców to historia dwóch mężczyzn dorastających w małym miasteczku w stanie Maine oraz pilnie strzeżonej tajemnicy, która zmieniła ich życie na zawsze. Zły sen Danny’ego Coughlina opowiada o mężczyźnie, którego jedyną przewiną był zły sen – bardzo świadomy i realistyczny koszmar o miejscu brutalnej zbrodni. Sen, nie sen – rzecz wydaje się niezwykle podejrzana stróżom prawa, którzy tropią Danny’ego niestrudzenie, prowadząc coraz bardziej brutalne i irracjonalne śledztwo. Historia opisana w Grzechotnikach stanowi swego rodzaju kontynuację kultowej powieści Kinga o krwiożerczym psie, zatytułowanej Cujo. Pogrążony w żałobie wdowiec udaje się na Florydę, gdzie zamiast pocieszenia, otrzymuje przerażający spadek. Droga do Zajazdu Zjazd to ukłon w stronę twórczości znakomitej Flannery O’Connor. Z kolei Strzeżcie się snów inspirowane jest pisarstwem Cormaca McCarthy’ego i dedykowane temu wybitnemu, niedawno zmarłemu pisarzowi.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
3 ocen
2 recenzji
5 2
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Wioleta
15.06.2024
Książka Stephena Kinga pt. ,,Im mrocznej tym lepiej" wywołuje u czytelników skrajne emocje – zarówno rozbawienie jak i grozę. Każde opowiadanie w książce związane jest z wszechobecnym w życiu mrokiem będącym dreszczem przyjemności u miłośników stylu pisania Stephena Kinga. W zbiorze opowiadań znajduje się wachlarz różnych gatunków literackich takich jak: horrory, proza obyczajowa i kryminały. Przygotuj się na śmiertelne przerażenie.
Pablo
08.06.2024
Stephen King jest już starszym pisarzem – doswiadczonym przez życie, bycie gwiazdą literatury grozy, sygnowanie swoją twarzą nieskończonej ilości projektów. Już nie musi udowadniać, że umie pisać. I to widać – opowieści w tym zbiorze to historie pisane mimochodem, odrzucające silenie się na unikatowość. To nie są czyste horrory, prędzej wspomnienia dobrego znajomego, jak to kiedyś było, gdy horror był jego domeną. Widać w nich wiek piszącego, niejednokrotnie czujemy ból kości bohaterów. Czy Stephen King umie opowiadać? Tak! Czy jest oryginalny? Niekoniecznie. Czy to książka dla nowych czytelników Kinga? Raczej nie – to rzecz, która jest niczym zaproszenie do zajęcia miejsca obok w knajpie i wypicie wspólnego drinka z dobrym znajomym.