imperum lewandowska monika sobień-górska

Imperium Lewandowska

Monika Sobień-Górska

Czerwone i Czarne
2023


Gdzie kupię

To pierwsza nieautoryzowana książka o Annie Lewandowskiej i jej biznesach. Pełna nieznanych faktów z życia, o których opowiadają znajomi, osoby z rodziny, współpracownicy. Jaka jest kobieta, którą na Instagramie codziennie ogląda pięć milionów trzysta tysięcy osób? Celebrytka? Na pewno. Ale jest coś, co różni ją od innych gwiazd i gwiazdeczek. Anna Lewandowska to jedna z nielicznych w Polsce kobiet w biznesie z ogromnym majątkiem osobistym.

Zaczęło się dziesięć lat temu od bloga. Przez dekadę jej portfolio urosło do sześciu silnych marek. Ten biznesowy pęd doprowadził do tego, że w rankingu magazynu „Wprost” majątek Lewandowskiej zgromadzony dzięki jej działalności biznesowej wyceniony został na trzysta trzynaście milionów złotych. To nie są pieniądze Roberta Lewandowskiego. To pieniądze z biznesowego imperium, jakie stworzyła sama Anna Lewandowska. Jak to zrobiła? I po co, skoro jest żoną megagwiazdy piłkarskiej? Czy gdyby nie mąż, osiągnęłaby taki sukces? A może warto się też przyjrzeć, co Robert Lewandowski zawdzięcza żonie? Znacie pewnie tę anegdotę, która w różnych wersjach przypisywana jest Hilary i Billowi Clintonom albo Michelle i Barackowi Obamom. W skrócie: prezydent i prezydentowa jadą incognito na obiad do dość pospolitej restauracji. Tam okazuje się, że właścicielem knajpki jest facet, który w młodości starał się o prezydentową. Ucinają sobie miłą pogawędkę po latach. Później prezydentowa siada przy stoliku z mężem, a on mówi: „Widzisz, gdybyś wybrała jego, dziś byłabyś żoną właściciela restauracji”. Na co ona: „Nie, gdybym wybrała jego, on byłby dziś prezydentem USA”.

W pewnym sensie ta anegdota pasuje do Lewandowskich. Anna Lewandowska nie jest ani autorką, ani kreatorką talentu swojego męża, ale stworzyła mu warunki, dzięki którym mógł w spokoju i komforcie ten talent rozwijać. Wiele decyzji zdjęła mu z barków, w dużej mierze stworzyła mu świat, jakiego potrzebował, by nie rozbić się o stres, destrukcyjne rozrywki i nałogi, jak wielu innych piłkarzy.

Autorka już po napisaniu książki konfrontuje zdobyte informacje z bohaterką. Anna Lewandowska udzieliła obszernego wywiadu, w którym po raz pierwszy tak szczerze opowiedziała o sobie, swoich kompleksach, operacjach plastycznych, o tym, że w Hiszpanii wreszcie znalazła swoje miejsce na ziemi, o co ma żal do polskich hejterów, przyznaje się do swoich błędów, opowiada, w czym nie zgadzają się z Robertem na co dzień.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4 / 5
10 ocen
7 recenzji
5 4
4 4
3 1
2 0
1 1

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

LadyMakbet36
07.11.2023
Intratne biznesy Anny Lewandowskiej Magazyn ,,Wprost'' wycenił majątek żony piłkarza na 313 mln złotych, z kolei inny branżowy periodyk ,,Forbes Woman Polska'' oszacował markę osobistą Anny Lewandowskiej na 278 mln zł. Monika Sobień- Górska analizuje fenomen trenerki personalnej, którą na Instagramie obserwuje 5 milionów użytkowników. Dziennikarka nie unika spraw kontrowersyjnych, przyczyniających się do kryzysu wizerunkowego przedsiębiorczego małżeństwa. Było ich trochę: udział Roberta w reklamie napoju z kofeiną, pleśń w batonach sygnowanych ich nazwiskiem, straszenie przeciwników kosztownymi procesami sądowymi, domniemany konflikt z Ewą Chodakowską…. Gdy po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego przez kraj przetaczała się fala protestów, bizneswoman konsekwentnie milczała. Oczekiwania wobec osób publicznych w tej materii były spore. Ostatecznie Lewandowska zabrała głos, i zapewne usatysfakcjonowała jakąś część uczestników tego sporu. Faktem jest jednak, że dietetyczka propagująca zdrowy styl życia, odnalazła się w świecie, w którym próżno szukać przyjaciół. Anna Lewandowska znalazła pomysł na siebie. Autorka zagląda za kulisy życia zawodowego i prywatnego mistrzyni świata w karate, zapisała się nawet na obóz organizowany przez sportsmenkę. Monika Sobień- Górska jest niekonsekwentna, w jednej części książki twierdzi, że bohaterce jej opowieści, bez znanego nazwiska trudno byłoby osiągnąć tak gigantyczne zasięgi. Kilka stron dalej, żurnalistka wysuwa odmienne konkluzje. Nie wiemy też, skąd pomysł na biografię małżonki Roberta Lewandowskiego, jakoś mętnie to wytłumaczono. Publicystka wprawdzie tłumaczy, że analizowała popularność Anny Lewandowskiej w mediach społecznościowych na grupie losowo wybranych respondentów. Czy pozycja męża jest czynnikiem jednoznacznie przesądzającym o sukcesie Anny Lewandowskiej? I tak, i nie. Znane nazwisko stanowi niewątpliwy kapitał i przepustkę do świata niedostępnego dla zwykłego śmiertelnika, poza tym na pozycję pracuje się latami. Druga kwestia to ta, że takie osoby muszą więcej pracować, ale determinacji i sumienności trenerce nie brakuje. Generalnie ,,Imperium Lewandowska'' to pozycja, na którą zdecydowanie za wcześnie, jest mocno przeciętna, niedokładna. Na końcu zamieszczono rozmowę z samą zainteresowaną.
sMiley
29.08.2023
Anna Lewandowska wzbudza wiele emocji od tych pozytywnych do mało przychylnych. To Polka, która bez wątpienia ma ogromny wpływ na naszą kulturę czy się do podoba czy nie. Warto sięgnąć po książkę, otworzyć się na własne emocje, zrozumieć skąd płyną, jakie jest źródło i zrozumieć prawdziwy fenomen Anny. Kibicuje jej mocno, niech pnie się na szczyt świata! Polki też potrafią! Co do samej autorki, bardzo neutralne podejście i czysta analiza. Prosty, płynny język. Jedyne do czego mogę się doczepić to nieścisłości bo skoro Ania kontroluje każde zdanie na jej temat, To jak nie mogła wiedzieć o tej książce i informacjach w niej zawartych?
Milena
19.08.2023
Super książka dla fanów Anny Lewandowskiej jaki i osób do niej neutralnie nastawionych. Autorka w swoim dziele opowiada o tym jak życie zmienia się w zależności od sławy czy innych darów od życia. Dzięki tej książce możemy się dowiedzieć wielu ciekawych faktów jak i wad bycia nr. 1 kobiet w Polsce. Sama osobiście polecam.😄