jack reacher bez planu B

Jack Reacher: Bez planu B

Lee Child, Andrew Child

Albatros
2023


Gdzie kupię

Jedno tragiczne zdarzenie. Dwóch świadków. Dwa sprzeczne zeznania.

Wścibskość? Niektórzy mogliby powiedzieć o Jacku Reacherze, że jest wścibski. No bo jak inaczej określić kogoś, kto pcha się w kłopoty i jest gotów dać się zamknąć za kratkami, byle zaspokoić swój „głód wiedzy”? On pewnie by się z tym nie zgodził – powiedziałby, że jest spragniony prawdy, a może także sprawiedliwości.

Podczas swojej wędrówki przypadkiem dowiaduje się, że w Gerrardsville w Kolorado można obejrzeć wystawę uzbrojenia z okresu wojny secesyjnej. A że znajduje się niedaleko, postanawia odwiedzić miasteczko. I jak to zwykle u niego bywa, już pierwszego dnia dzieje się coś, co sprawia, że szybko tego miejsca nie opuści.

Jeden ze świadków widział, jak kobieta rzuciła się pod autobus, i nie ma wątpliwości, że to samobójstwo. Drugi zobaczył, co wydarzyło się naprawdę: mężczyzna w szarej bluzie z kapturem i w dżinsach, ulotny i cichy niczym cień, wepchnął kobietę pod pojazd i niepostrzeżenie oddalił się z jej torebką.

Tak się składa, że drugim świadkiem jest Jack Reacher. Podąża za zabójcą, nie wiedząc jednak, że nie był to przypadkowy akt przemocy, lecz część znacznie większej sprawy – złowrogiego skomplikowanego spisku, w którym uczestniczą bardzo wpływowi ludzie. W ich zbrodniczym przedsięwzięciu nie ma miejsca na błąd. Mają swój plan B, w myśl którego są gotowi usunąć wszelkie zagrożenia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
4 ocen
1 recenzji
5 2
4 1
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Anna
14.04.2023
Konstrukcja fabuły podobna jak w poprzednich książkach L. Childa opisujących zdarzenia z udziałem Jacka Reachera. Zaczyna się jak zwykle od przypadku, a inteligencja i dociekliwość głównego bohatera prowadzą go do rozwiązania kolejnej zagadki. Fani Reachera powinni być zadowoleni – jest motyw podróży oraz kobieta, która towarzyszy Jackowi w odkryciu prawdy. Książkę czyta się szybko, jednak momentami chciałoby się, by autorzaskoczył czymś czytelnika.