jak mniej się męczyć petitcollin

Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Christel Petitcollin

Feeria
2021


Gdzie kupię

Pewnego dnia Christel Petitcollin, autorka bestsellerowych książek o nadwydajności mentalnej, zadała swoim czytelnikom pytanie: „Gdyby ktoś mógł wam wyjaśnić, jak wygląda świat widziany oczami zwyczajnej, neurotypowej osoby, czego chcielibyście się o nim dowiedzieć i co pragnęlibyście w nim zobaczyć?”. Na podstawie ich odpowiedzi powstała ta książka.

Czujesz czasem przytłoczenie lub frustrację ludźmi wokół siebie?
Drażnią cię banalne rozmowy o niczym?
Wydaje ci się, że wszyscy wokół wiedzą, o co chodzi w danej sytuacji i tylko ty się w niej nie odnajdujesz?
Uważasz, że reguły, zgodnie z którymi zbudowany jest ten świat, są niesprawiedliwe, bezsensowne i zupełnie do ciebie nie pasują?
Nie mieścisz się w żadnych schematach, w których zwykli ludzie wydają się tak dobrze funkcjonować?
Nic dziwnego! Wiele osób nadwydajnych mentalnie i wysoko wrażliwych zupełnie nie odnajduje się w neurotypowym świecie. Okazuje się jednak, że każdy z nas może w nim żyć szczęśliwie. Wystarczy nieco lepiej go poznać …

Oto lektura wyjaśniająca schematy „normalnego” myślenia. Dzięki wytłumaczeniu subtelnych różnic między światem osób wysoko wrażliwych i nadwydajnych mentalnie a światem ludzi zwyczajnych pomoże ona odnaleźć się w świecie każdemu, kto myśli zbyt wiele i czuje się często niezrozumiany. Jeśli chcesz w końcu zrozumieć komunikaty wysyłane przez otoczenie, zdobyć kod do rzeczywistości i poczuć się dobrze w towarzystwie osób neurotypowych, koniecznie ją przeczytaj.
Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
6 ocen
2 recenzji
5 5
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Irena
25.01.2022
Obowiązkowa lektura dla osób empatycznych!
nikaxx
16.01.2022
Współczesny konsumpcyjny świat w którym żyjemy, wyznaje zasadę im więcej tym lepiej. Musimy więcej zarabiać, mieć coraz to lepsze gadżety. Jednak ta życiowa dżungla może nie każdemu przypaść do gustu. Wśród osób, którym nie zawsze po drodze z tymi zasadami są osoby nadwrażliwe. Sama jestem taka osobą i wiem, że nie jest to łatwe, jednak na różne sposoby staram się radzić z tym problemem. W tej ksiażce znalazlam szereg praktycznych porad, które mogę stosować każdego dnia. Autorka w bardzo przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia schematy myślenia osób nadwrażliwych, kontrastując je z schematami myślenia ludzi nie posiadającej tej cechy osobowości. Pokazuje także, że wbrew pozorom każdy może osiągnąć szczęśliwe i satysfakcjonujące życie. Jednak wymaga to dużych nakładów pracy. Lektura idealna na długie zimowe wieczory. Polecam ją szczególnie tym , którym czasami ciężko wytrzymać z " nadwrażliwcami". Może dzięki niej zmienia swój stosunek do takich osób.