jak nie zostać moim pacjentem starowicz

Jak nie zostać moim pacjentem. O zdrowiu seksualnym rozmawia Krystyna Romanowska

Zbigniew Lew-Starowicz

Czerwone i Czarne
2021


Gdzie kupię

Trzeba zdjąć z seksu wciąż pokutujące piętno czegoś, co jest „wyjątkowe”. Mam wrażenie, że seks albo bagatelizujemy jako coś nieważnego, albo nadajemy mu sens, którego ze sobą nie niesie. Chciałbym, żebyśmy zbliżyli się do traktowania seksu jako istotnej wartości naszego życia w sensie emocjonalnym, zdrowotnym, relacyjnym. Żeby był po prostu częścią życia – bez uwznioślania, ale i bez lekceważenia.

Tłumienie popędu seksualnego nigdy się dobrze nie kończy, bo to jest ograniczenie jednego z najsilniejszych popędów w naszym życiu. To uruchamia demony. Agresję, wrogość wobec ludzi, u mężczyzn – antyfeminizm, u kobiet – antymęskie nastawienie, rozdrażnienie. To w sferze emocji. Poza tym wywołuje duże napięcie mięśniowe, napięcie miednicy, a nawet dolegliwości somatyczne. Rozregulowuje się układ hormonalny. Niezaspokojenie takich potrzeb wpływa na drażliwość w relacjach międzyludzkich, z najbliższymi, nawet na gorszą pracę. Jak się tłumi popęd, ludzie to kompensują, czyli uciekają w czynności zastępcze.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 4
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

zaczytanapanienka
29.11.2021
Uważam, że jest to książka wybitnie dobrze pokazująca, że potrzebujemy seksu, a nie tej całej medialnej otoczki, która jest dookoła niego budowana. W szczerej rozmowie Lew-Starowicz odpowiedział na wiele moich pytań i niejasności. Wytłumaczył dlaczego w seksie nie ma sytuacji czarno – białych i jak wiele czynników może na niego oddziaływać. Poruszono min. problem dysforii płciowej, seksu seniorów, problemów z erekcją, sytuacje osób nieheteronormatywnych, czy pułapek w które sami wpadamy, a moglibyśmy profilaktyką i dawką wiedzy ich uniknąć. Zdecydowanie polecam.
Barbara Ciszewska
19.11.2021
W końcu książka ktora sprowadza seks na ziemię. To naturalny popęd i potrzeba każdego zwyczajnego człowieka. Seks to zdrowie tak psychiczne jak i fizyczne. Kochajmy się wiec tylko z głową