jestem córką szejka shukri

Jestem córką szejka

Laila Shukri

Prószyński Media
2021


Gdzie kupię

Poruszająca historia córki jednego z najbogatszych szejków.

Córki szejków od najmłodszych lat otoczone są niewyobrażalnym luksusem i liczną służbą. Wiodą bajkowe życie, nie martwiąc się o sprawy dnia codziennego. Noszą najdroższe ubrania, buty, torebki i biżuterię, podróżują do najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, a jako prezenty otrzymują okazy dzikich zwierząt, które stają się ich domowymi pupilami oraz warte miliony dolarów supersamochody, produkowane w kolekcjonerskich, limitowanych do kilkunastu sztuk seriach.

Laila Shukri opowiada historię najlepszej przyjaciółki swojej córki. Jak wygląda życie córek szejków? Czy są one szczęśliwe? Jakie sekrety skrywają? I jaką cenę przychodzi im płacić za życie w luksusie?

Amira jest jedną z tych pochodzących z wpływowych arabskich rodów dziewczyn. Niestety, z biegiem lat coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że żyje w złotej klatce, która atrakcyjnie wygląda tylko z zewnątrz… Kiedy spotyka miłość swojego życia, wie, że bogactwo może stać się jej przekleństwem.

Barwny świat Wschodu, ociekający przepychem, a zarazem pełen zatrważających tajemnic, w najnowszej książce Laili Shukri, która zdradza tajemnice córek szejków i stawia podstawowe pytanie: Czy wielkie pieniądze potrafią dać prawdziwe szczęście?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.6 / 5
8 ocen
7 recenzji
5 4
4 1
3 1
2 0
1 2

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Qchcia
17.12.2023
Książka mająca na celu przedstawić życie dzieci z bogatych arabskich rodzin. Książka przedstawia życie Amiry, córki szejka, w złotej klatce. Ma ona wszystko, ale nie ma wolności w zrozumieniu europejskim. Książka napisana już bardzo tendencyjnie – sprawia, że trudno uwierzyć w to, że autorka mieszka w krajach arabskich. Zdecydowanie nie polecam marnować na nią czasu.
Agata
08.01.2022
Książka opisuje doskonale pozycję kobiety w świecie arabskim. Nie ma znaczenia status społeczny ani pochodzenie, kobieta jest tylko przedmiotem, towarem z którym mężczyzna może zrobić co tylko chce. To, że niektóre żyją w złotej a niektóre w zwykłej drucianej klatce według mnie nie ma znaczenia. Od dłuższego czasu pochłaniam wszystko Laili i Shukri jednak jej książki są napisane delikatnym jezykiem , zainteresowanym Kultura arabską polecam wszystkie książki Margielewskiego dopiero w nich poczytacie o prawdziwym luksusie Dubaju i nie tylko okupionym cierpieniem i życiem wielu biedaków. Polecam również do przeczytania " Byłam żoną terrorysty" wszystkie polecane przeze mnie książki to wspomnienia ludzi , którym udało się przeżyć.
Teresa Danuta
20.11.2021
Książka ciekawa jeżeli kogoś interesuje tematyka tego typu.Kultura wschodnia dla większość europejek to kraina rodem z baśni Szecherezady. Książkę czyta się przyjemnie. Ciekawa pozycją na długie , jesienne wieczory.