jestem fanką

Jestem fanką

Sheena Patel

Albatros
2024


Gdzie kupię

Odkrycie brytyjskiej sceny literackiej 2023 roku. Debiut roku wg „Observera”. Książka nominowana m.in. do nagrody im. Dylana Thomasa oraz Women’s prize for fiction.
Zdumiewająca, uzależniająca i oryginalna – niesamowicie inteligentna powieść o obsesji i uprzywilejowaniu.
Książka będąca głosem furii.
„Śledzę w internecie kobietę, która sypia z tym samym mężczyzną co ja.” Sheena Patel, „I’m a Fan”
Bezimienna narratorka powieści ma obsesję na punkcie żonatego mężczyzny, z którym sypia, oraz jednej z jego kochanek, która jest internetową influencerką. Przez pryzmat nierównej i pozbawionej wierności relacji, w której się znalazła, analizuje skomplikowane więzi międzyludzkie. Rozkłada na czynniki pierwsze uczucia i zachowania wszystkich osób zaangażowanych w ten układ i tworzy zaskakujące powiązania między walką o władzę w romantycznych związkach i we wszystkich innych powiązaniach międzyludzkich. Serwuje przy tym czytelnikom druzgocącą krytykę mediów społecznościowych, patriarchalnych heteronormatywnych związków oraz naszej kulturowej obsesji na punkcie statusu społecznego i finansowego, a także sposobu, w jaki ten status jest komunikowany innym członkom społeczeństwa.
W swoim oszałamiającym debiucie Sheena Patel jawi się jako nowy ważny głos w literaturze, zdolny do oddania na kartach powieści bogatego wachlarza emocji i wewnętrznych doświadczeń. Seks, przemoc, polityka, czułość, humor – oto tematy, które w niezwykle zręczny i oryginalny sposób podejmuje Patel.

Opis wydawcy.

0 ocen
0 recenzji
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ