laila shukri jestem jedną z żon

Jestem jedną z żon

Laila Shukri

Prószyński Media
2022


Gdzie kupię

Dozwolona obecnie w prawie sześćdziesięciu krajach poligamia wciąż prowadzi do tragedii tysięcy kobiet na całym świecie. Aktualne prawo niemal wszystkich krajów arabskich nadal pozwala mężczyźnie na jednoczesne posiadanie czterech żon. Jak żyją kobiety, które znalazły się w poligamicznym małżeństwie? Z jakimi dramatami muszą się mierzyć? Czy można być szczęśliwą, dzieląc się na co dzień swoim mężem z inną kobietą?

Alicja niespodziewanie wyjeżdża do Dubaju, gdzie na luksusowym jachcie poznaje bogatego szejka, za którego wkrótce wychodzi za mąż. Gdy wraca z ekscytującej podróży do Omanu, jej szczęście małżeńskie przerywa pojawienie się w domu drugiej żony.

Jak Alicja odnajdzie się w tej traumatycznej sytuacji? Czy zaakceptuje obce dla niej normy kulturowe i w imię miłości zgodzi się na życie z drugą żoną swojego męża? Czy jednak zdecyduje się uciec, co – jak się okaże – nie jest takie proste?

Laila Shukri po raz kolejny odkrywa szokujące dla Europejczyka tajemnice Bliskiego Wschodu, gdzie miłość, zazdrość i namiętność są silniejsze niż gdziekolwiek indziej.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

3.8 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 2
4 1
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Roksia
04.12.2022
Już od dłuższego czasu bardzo ciekawiła mnie postać Lailii Shukri, dlatego wreszcie postanowiłam sięgnąć po jedną z jej powieści. Szczerze muszę przyznać, iż w związku z tym mam mieszane uczucia. Książka porusza ważny temat i zmusza do refleksji – to zdecydowanie plus. Poruszyła mnie przede wszystkim sytuacja kobiet. Również istotne są współrelacje między żonami. Z ciekawością śledziłam jak rozwijają się ich wzajemne kontakty. Jednak nie tego spodziewałam się po tej książce. Mimo to minusem jest przede wszystkim styl pisania autorki, który mnie nie porwał a czasami wręcz irytował. A sama główna bohaterka jest trochę wkurzająca w swojej naiwności. Jednak ma to związek z sytuacją w jakiej się znalazła. Książka zostawia mnóstwo niepowodzeń i posiada wiele luk. Szkoda, że autorka skupiła się tylko na jednej perspektywie. Uważam, iż gdyby przedstawić to również ze strony drugiej żony i męża to książka dużo zyskałaby na wartości. A w tym przypadku odbierałam wrażenie, że autorka próbuje zmusić do współczucia głównej bohaterce, co oczywiście jest uzasadnione aczkolwiek wolałabym spoglądać na taką sytuację obiektywnie. Ciekawi mnie również sposób zakończenia książki. Powieść skończyła się nieco dramatycznie i zastanawiam się czy autorka planuje kontynuację. Ogólnie uważam, iż książka nie jest zła. Jednak również nie zachwyca. Powiedziałabym, że jest raczej przeciętna.
Lolnacia
01.12.2022
Ta książka jest świetna, jeśli czytaliście wcześniejsze książki tej autorki to na tej również powinniście zawiesić oko ☺️