remigiusz mróz kabalista

Kabalista

Remigiusz Mróz

Filia
2023


Gdzie kupię

Tym razem behawiorysta będzie musiał zmierzyć się z najgorszym koszmarem.

Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura odmówiła pomocy.

Zeznania dziewczyny zostały uznane za niewiarygodne, sprawcy nigdy nie zaczęto szukać, a śledztwa nie wszczęto. Kiedy Rosa zjawia się na miejscu, orientuje się, że w Opolu panuje zmowa milczenia. Nie ma innego wyjścia, niż zwrócić się do jedynej osoby w prokuraturze, której ufa.

Gerard Edling został jednak odsunięty na boczny tor przez nową szefową i nie jest w stanie zaoferować pomocy. Dziennikarce udziela jej niespodziewanie lokalny jasnowidz, od lat odnajdujący zaginione lub martwe osoby, zwany Kabalistą z Chabrów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4 / 5
4 ocen
3 recenzji
5 0
4 4
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Justyna
20.02.2023
Kolejna świetna książka pana Remigiusza, może historia troszkę wydaje się naciągana, a Gero trochę łagodniejszy ale bardzo dobrze się czyta.Zakonczenie szok ale trzeba przeczytać żeby się przekonać.
Zuzanna
17.02.2023
Behawiorysta to moja ulubiona seria Remigiusza Mroza. Kabalista jako czwarta z kolei część nie jest już tak dobra jak pierwsza, ale wciąż warto po nią sięgnąć. Historia jest interesująca i wciągająca. Zagłębiamy się zarówno w śledztwo jak i losy Gerarda i Gośki. Nie ma może tyle odniesień behawioralnych co w pierwszej części, ale wciąż Edling pokazuję swoją umiejętność dedukcji i czytania ludzi. Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło i nie pozwala o sobie zapomnieć, ale z wiadomych względów nie mogę napisać nic więcej.
Zmierzch86
15.02.2023
Z ciekawości sięgnęłam po kontynuację historii Gerarda Edlinga. Pełna optymizmu liczyłam, że wątek relacji z Gochą w końcu się rozwiąże. Niestety nadal mam ten niedosyt. Książkę szybko się czyta, ale nie jest już tak porywająca jak poprzednie tomy. Generalnie wróciłam do przygód Gerarda z sentymentu i trochę się rozczarowałam.