królowa andrew morton

Królowa

Andrew Morton

Wydawnictwo Marginesy
2023


Gdzie kupię

Kompletna biografia Elżbiety II, napisana przez najbardziej znanego na świecie królewskiego biografa.
Po śmierci królowej we wrześniu 2022 roku tłumy Brytyjczyków wyszły na ulice, by oddać cześć panującej przez siedem dekad matce narodu. Ten wylew uczuć był równie wzruszający co niezwykły.
Przez całe swoje życie, odkąd została następczynią tronu, Elżbieta dbała o zachowanie kulturowego, społecznego i politycznego znaczenia monarchii. Największe wyzwania, przed którymi stanęła, miały swoje źródło w jej własnej rodzinie: plotki o niewierności męża, rozpad małżeństwa siostry, tragiczna śmierć księżnej Diany, odejście księcia Harry’ego i księżnej Meghan z dworu.
Andrew Morton dogłębnie przygląda się życiu najdłużej panującej brytyjskiej monarchini i bada wpływ, jaki miała ona na Wielką Brytanię i resztę świata. Przedstawia losy Elżbiety: od jej wstąpienia na tron w wieku dwudziestu pięciu lat, przez lata odbudowy kraju po drugiej wojnie światowej, rządy, w czasie których współpracowała z piętnastoma premierami, zawirowania życiowe i tragedie rodzinne, pandemię koronawirusa, podczas której stała się symbolem nadziei i optymizmu, aż po uroczystości platynowego jubileuszu.
To historia kobiety o niesłabnącej samodyscyplinie, która pozostanie w pamięci Wielkiej Brytanii jako jedna z największych władczyni nowożytności.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
3 ocen
3 recenzji
5 3
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Irena
27.10.2023
Elżbieta II to była naprawdę postać nietuzinkowa! A ta książka pięknie opisuje jej postać.
Agnieszka
20.10.2023
Wspaniała historia królowej Elżbiety od początku panowania aż do śmierci.
Feliksa
10.10.2023
To bez wątpienia gratka dla czytelniczek i czytelników, którzy interesują się zarówno dziejami monarchii brytyjskiej w czasach panowania królowej Elżbiety II, jak i miłośniczek i miłośników kultury Wielkiej Brytanii.