Oceń w Polcecacie-Pomagacie kryminalna historia watykanu

Kryminalna historia Watykanu

Artur Nowak, Arkadiusz Stempin

Agora
2024


Gdzie kupię

Prawdziwą historię Watykanu pudrowano ckliwymi historiami o dobrych papieżach i świętych wędrujących już za życia na ołtarze. A jaka jest prawda?

Watykan to państwo, w którym pieniądze zbierane na pomoc najuboższym zasilały mafie, a nad sprawującymi władzę nikt nie miał i nie ma kontroli. Od wieków trwa w nim rywalizacja koterii walczących o wpływy, a szantaż jest podstawowym instrumentem zdobywania władzy. W Watykanie trwa nieustanna wojna wszystkich ze wszystkimi, bo zawierane tu sojusze są nietrwałe i mają wymiar taktyczny. Wszystkich uczestników łączy jedno: to dbałość o wizerunek instytucji, w której każdy chce zdobyć władzę na wyłączność. A do tego kamieniem węgielnym watykańskiego państwa jest kłamstwo, które spoczywa w podziemiach Bazyliki Św. Piotra.

Artur Nowak i Arkadiusz Stempin odsłaniają prawdziwą historię Watykanu. Kryminalną historię o morderstwach, szantażach, korupcji i praniu brudnych pieniędzy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
2 ocen
1 recenzji
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Leszek
16.06.2024
Świetna książka, jak zresztą wszystkie napisane przez Arkadiusza Stempina i Artura Nowaka. Powinni ją przeczytać wszyscy ślepo zapatrzeni w Watykan i wszystko, co z niego płynie, bo może wtedy przejrzeliby na oczy.