kulisy pis konrad dziubka

Kulisy PiS

Kamil Dziubka

Czerwone i Czarne
2023


Gdzie kupię

W Prawie i Sprawiedliwości nie dzieje się dobrze, skoro prominentni działacze partii rządzącej bez skrupułów donoszą na siebie: wicepremierzy i ministrowie dezawuują dokonania premiera Morawieckiego, współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego przytaczają przykłady jego politycznego okrucieństwa, ludzie z Pałacu Prezydenckiego kpią z Andrzeja Dudy, przyboczni Ziobry obnażają jego grę. W tej książce ani jeden rozmówca nie pochodzi z opozycji. „Kulisy PiS” Kamila Dziubki demaskują Prawo i Sprawiedliwość tylko i wyłącznie faktami, o których opowiadają politycy tej partii.

W politycznym spektaklu, którego reżyserem od ośmiu lat jest Jarosław Kaczyński, nie ma miejsca na nudę. Kaczyński niczym Hitchcock zaczyna od wybuchu i sprawia, że napięcie z każdą chwilą rośnie.

Dzięki najnowszej książęce Kamila Dziubki mamy szansę poznać kulisy powstawania tego politycznego thrillera. Na kilka miesięcy przed wyborami, książka „Kulisy PiS” uchyli kotarę, za którą pisany jest scenariusz i obsadzane są role w przestawieniu partii rządzącej.

„Kulisy PiS” to literatura faktu, w której sami pisowcy odzierają Kaczyńskiego, Morawieckiego, Dudę, Ziobrę, Obajtka, Kurskiego i innych czołowych działaczy z szytego na miarę piarowego garnituru. Lektura to niebywała okazja zobaczenia na własne oczy, jak wygląda nagi król…

Opowieści z samego środka partii rządzącej

O Jarosławie Kaczyńskim

Doświadczony parlamentarzysta: Jarosława interesuje czysta władza. Jest emocjonalnym psychopatą.

Jego osobista sytuacja materialna mało go zajmuje. On nie myśli o tym, czy będzie miał co jeść, bo on się żywi polityką.

O Andrzeju Dudzie

Poseł: Przepraszam, bo to może zabrzmi niezręcznie, ale ta Ukraina spadła Dudzie z nieba. Jego głównym zajęciem było wybieranie, do którego ośrodka prezydenckiego pojedzie i czy weźmie narty wodne, czy jednak te śnieżne.

O Mateuszu Morawieckim

Bywalec Nowogrodzkiej: Mateusz jest maniakiem władzy. Jemu chodzi tylko o to, bo pieniędzy już więcej nie potrzebuje. Oczywiście jest pytanie, czy jego marzeniem było zostać takim premierem, jakim jest. No bo on tej władzy ma niewiele. I przez te lata w hierarchii obozu władzy przesunął się co najwyżej o milimetry.

O Zbigniewie Ziobro

Członek zarządu państwowej spółki: Jeśli kiedyś wsadzą Ziobrę, to nie za prokuraturę, tylko za biznesy i za to,

jak finansuje swoją partię. Ziobryści mają skitrane pieniądze bardzo głęboko. Każdy, kto z rekomendacji Solidarnej Polski wchodzi do spółek, musi się opłacać. Członek zarządu dużej spółki miesięcznie oddaje na rzecz partii piętnaście tysięcy złotych.

O korupcji politycznej

„Były współpracownik Jarosława Kaczyńskiego: Myśmy pierwszy raz maszerowali po władzę w cieniu afery Rywina. Na tym uszyliśmy swoje sztandary. Miało nie być już więcej kolesiostwa w stylu komuchów. Dziś to już jest pusta retoryka.”
Kamil Dziubka

Dziennikarz Onetu. Współautor popularnego podcastu „Stan Wyjątkowy”, a także prowadzący program „Onet Opinie”. W przeszłości reporter telewizyjny..

Był sprawozdawcą ze szczytów Unii Europejskiej i NATO. Laureat nagrody Grand Press w kategorii „News”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
3 ocen
2 recenzji
5 3
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
01.11.2023
Znakomita książka do choć częściowego zrozumienia dlaczego i jak to zrobił PiS
Ela
25.10.2023
Sięgnęłam po tę pozycję w okresie toczących się przedwyborczych dyskusji. „Kulisy PiS” bardzo dobrze pokazują funkcjonowanie partii na przykładzie konkretnego ugrupowania – PiSu. Wydaje mi się, że podobnie działają także inne partie, z mniejszym lub większym podobieństwem. Książka jest zbiorem wypowiedzi różnych osób (przedstawionych anonimowo), które opowiadają o politykach związanych z PiS. Można tu znaleźć mnóstwo ciekawych informacji o konkretnych osobach, a także wyjaśnienia ich zachowań w wielu konkretnych, znanych nam ze sceny politycznej, działań. Książkę czyta się jak powieść sensacyjną, bo wiele z przytaczanych przez autora historii czy informacji to prawdziwe sensacje dla czytelnika. Autor, Kamil Dziubka, czasami wtrąci jakieś pytanie czy informację, ale na ogół narrację tworzą wypowiedzi różnych osób, notabene samych działaczy PiS – parlamentarzystów, ministrów, wiceministrów, bliskich współpracowników opisywanych osób. W „Kulisach PiS” możemy przeczytać o Jarosławie Kaczyńskim, Andrzeju Dudzie, Mateuszu Morawieckim – ludziach, którzy decydują o nas i naszym życiu. Po przeczytaniu „Kulisów PiS” może trochę więcej będziemy wiedzieć o funkcjonowaniu polityki. Bo i na górze – w Warszawie i na dole – w mniejszych i większych miastach, miasteczkach i wsiach funkcjonuje ona tak samo. Polecam lekturę wszystkim, niezależnie od poglądów i sympatii.