los który dziesziczysz, noemi orvos toth

Los, który dziedziczysz

Noemi Orvos-Toth

Wydawnictwo Agora
2024


Gdzie kupię

W każdej podróży ku samopoznaniu przychodzi moment, w którym zdajemy sobie sprawę, że nasze przeszkody, lęki, negatywne wzorce i nieudane relacje, a nawet fizyczne objawy, mają swoje korzenie w odległej przeszłości. Traumy naszych przodków, nieprzepracowane straty, ograniczające przekonania odbijają się echem w codziennym życiu, niewidzialnie kształtując nasze przeznaczenie.

Wszyscy jesteśmy potomkami straumatyzowanych przodków. Ale w jaki sposób ukryta trauma babci związana z Holokaustem prowadzi do anoreksji u jej wnuka? I w jaki sposób wczesna utrata matki skutkuje trudnościami w romantycznych związkach jej syna w późniejszym życiu?

W swojej głośnej książce Noémi Orvos-Tóth, węgierska psycholożka i psychoterapeutka, korzystając z najnowszych badań naukowych i własnej praktyki analizuje wpływ dziedzictwa przeszłości na nasze życie. Poruszając różnorodne tematy takie jak, oczekiwania wobec płci dziecka, kolejność urodzeń w rodzinie, status jedynego dziecka i relacje pomiędzy rodzeństwem, dotyka jednocześnie palących kwestii transgeneracyjnego dziedziczenia traumy oraz roli przywiązania i więzi.

Los, który dziedziczysz stał się kamieniem milowym dla czytelników zainteresowanych samoświadomością. Wartko napisana, pełna głęboko osobistych i emocjonalnych historii z życia pacjentów autorki, książka Noémi Orvos-Tóth porusza najczulsze struny, w których wielu z nas może odnaleźć okruchy własnych doświadczeń i zyskać szansę na uwolnienie się od ciężaru przeszłości.

Opis wydawcy.

0 ocen
0 recenzji
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ