Ludzie z mgły Izabela Janiszewska

Ludzie z mgły

Izabela Janiszewska

Czwarta Strona
2023


Gdzie kupię

Nie każdy, kto zbłądził we mgle, odnajdzie drogę do domu.

Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach. Potęguje go świadomość, że nie jest pierwszą nastolatką, która weszła w unoszącą się nad łąkami biel i przepadła bez śladu. Co stało się z dziewczyną? I czy wróci, skoro inni przed nią zaginęli bez wieści?

Niepokój narasta, gdy dwa miesiące później z mlecznych oparów wyłania się mężczyzna. Nie wie, kim jest, skąd się tam wziął ani dlaczego ma przy sobie naszyjnik Alicji.

Śledczy muszą przedrzeć się przez gąszcz kłamstw, lokalnych legend oraz mrok własnych grzechów.

Czy odważą się wkroczyć we mgłę, gdzie zaczyna się tajemnica dusząca mieszkańców podlaskich Sinic? I czy prawda, której szukają, nie okaże się zbyt wstrząsająca?

Izabela Janiszewska wciąga czytelnika w głąb przyprawiającej o dreszcze intrygi.

„Perfekcyjna, wywołująca ciarki i przerażająca układanka.”
Wojciech Chmielarz

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
7 ocen
3 recenzji
5 6
4 0
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

natt_ksiazkocholiczka
27.04.2023
Dziewietnastoletnia Alicja Jarosz nie wraca w mglisty dzień zostaje uznana za zaginioną. W Sinicach na mieszkańców pada blady strach bo to nie pierwsze takie zdarzenie w ich miejscowości. Dodatkowo martwi i intryguje wiara ludzi w legendę o zgubnej mgle, która przyczynia się do zaginięć nastolatków. Po dwóch miesiącach z mlecznej poświaty wychodzi mężczyzna zagubiony, nie majacy pojęcia skąd się wziął i kim tak naprawdę jest. Za to ma ze sobą jeden szczegół świadczący o tym że może mieć coś wspólnego z zniknięciem dziewczyny-jej wisiorek. Czy faktycznie to mgła oglupia i sprowadza nieszczęście czy winny jest czynnik ludzki? Pierwszy raz miałam przyjemność zapoznać się z twórczością Pani @izabelajaniszewska.autorka i jestem pod wrażeniem klimatu, wręcz ciężkiego jakby osadzającego wokół czytelnika. Plus bardzo dobrze wykreowani bohaterowie ciekawe elementy fabuły i to co lubię najbardziej to akcja prowadzona na dwóch płaszczyznach czasowych, która sprawiła że czytałam z przyjemnością oraz zaciekawienie o losy bohaterów. Na pewno jeszcze sięgnę po książki autorki.
Ankur
24.04.2023
Naprawdę miło jest czytać takie książki. Wielowątkowa a jednocześnie spójna. Ciekawie rozplanowana, z dobrze rozpisanymi bohaterami. Dobrze poprowadzona akcja sprawia że książka cały czas trzyma w napięciu tym samym czyta się ją naprawdę bardzo szybko. No i świetny, końcowy plot twist. Myślę że to książka do polecenia tak miłośnikom gatunku jak i tym którzy dopiero są na początku przygody z literaturą kryminalną.
Róża
22.04.2023
Super książka,ciężko się oderwać ,bardzo dobrze się czyta , zaskakuje