Merci, monsieur Dior - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
Oceń w Polcecacie-Pomagacie merci monsier dior agnes gabriel

Merci, monsieur Dior

Agnes Gabriel

Marginesy
2022


Gdzie kupię

Francja, rok 1947. Mieszkańcy Paryża wprawdzie jeszcze odczuwają skutki wojny, ale powoli budzi się w nich nadzieja na lepsze jutro. Wśród nich jest także dwudziestokilkuletnia Célestine, która w poszukiwaniu szczęścia opuszcza rodzinne miasteczko i wyrusza do tętniącej życiem metropolii. Szybko znajduje pracę, i to nie byle jaką – u samego Christiana Diora, wówczas nieśmiałego projektanta, który rok wcześniej założył własny dom mody. Młoda kobieta oczarowuje go swoją naturalnością, szybko zyskuje jego zaufanie i sympatię. Najpierw zostaje gospodynią Diora, potem jego prywatną sekretarką, a z czasem także muzą i powierniczką najskrytszych sekretów. Przygląda się mistrzowi, gdy ten tworzy piękne suknie oraz wspaniałe kompozycje zapachowe. Jak potoczy się kariera Diora? Czy Célestine zajmie miejsce u jego boku? A może coś ich rozłączy?

„Merci, monsieur Dior” to nastrojowa, a zarazem zabawna historia, która zabierze czytelniczki do przepięknego Paryża, odsłoni kulisy pokazów mody i pokaże pełne przepychu wnętrze domu znanego projektanta. To wciągająca opowieść o powstaniu imperium Diora, jego pierwszych kultowych fasonach i kreacjach oraz o stworzeniu linii perfum Miss Dior.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
3 ocen
2 recenzji
5 3
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Miętowa LimonQa
16.05.2022
Ostatnim odkryciem było " Merci,monsieur Dior" autorstwa Gabriel Agnes. To powieść o młodej dziewczynie imieniem Celestine ,która przyjeżdża do Paryża pełna nadziei i marzeń na lepsze jutro.Dzięki przypadkowemu szczęściu udaje jej się znaleźć pracę jako pomoc domowa u nieśmiałego i dobrze rokującego projektanta mody samego Christiana Diora. Jest to piękna opowieść o życiu ,miłości, przyjaźni i zaufaniu, która wprowadza nas w piękny powojenny Paryż, malownicze uliczki i parki, przedstawia Nam także od podszewki dom mody Dior. Autorka nieprawdopodobnie realnie pisze o zapachach materiałach i potrawach a obrazki z Paryża lat 50 i 60 tych zachwycają aż sama w duchu pomyślałam że chciałabym to zobaczyć na własne oczy choć nigdy nie miałam na to parcia . Zauroczyłam się tą opowieścią i polecam poznać historię młodej Celestine i wielkiego kreatora mody Christiana Diora, nie pożałujecie.
IVI
13.05.2022
Polecam wszystkim którzy kochają modę, Paryż i Diora ! Nie jest to książka biograficzna, raczej powieść. Czyta się lekko i z przyjemnością.