miłość pokonuje śmierć katarzyna bonda

Miłość pokonuje śmierć. Wiara, nadzieja, miłość. Tom 3

Katarzyna Bonda

Muza
2023


Gdzie kupię

Wszystkie przestępstwa rodzą się z chciwości. Pieniądze, władza, ukochana osoba, szacunek. Czego pragnął morderca Radosława Skowrona albo co mógł utracić, gdyby go nie zabił?

W niewielkiej miejscowości znika lokalny przedsiębiorca. Policyjne psy tracą trop tuż za bramą okalającą ogromną posiadłość milionera. Mijają tygodnie, a po mężczyźnie nie ma śladu. Przełom następuje w upalne sierpniowe popołudnie. W oddalonym o kilkaset kilometrów lesie znaleziono zawinięte w błękitny worek ciało mężczyzny…

Kto najwięcej zyskał na śmierci milionera? Jak jego zwłoki znalazły się na drugim końcu Polski? Dlaczego żona ofiary nie chce stawić się na przesłuchaniu? I co sprawiło, że mężczyzna tuż przed śmiercią wydziedziczył jedynego syna? Rodzina Skowronów skrywa wiele brudnych tajemnic… A wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jaw wychodzi, że już rok wcześniej doszło do próby zabójstwa cenionego przedsiębiorcy.

Sprawę prowadzi Nikodem Ferenc, szef powiatowej komendy. Mężczyzna bardzo gorliwie wykonuje swoje obowiązki: osobiście przyjął zgłoszenie zaginięcia od żony Radosława Skowrona i regularnie spędza noce, patrolując okolice ich posiadłości. Szybko okazuje się, że pieczołowite dbanie o sprawę, przeradza się w obsesyjną chęć spotkania z Anną, żoną zamordowanego…

„Miłość pokonuje śmierć” to trzeci, ostatni tom serii „Wiara – Nadzieja – Miłość”, opartej na prawdziwych zdarzeniach. Katarzyna Bonda zmieniła imiona i nazwiska bohaterów oraz nazwy miejscowości, w których rozgrywa się akcja, ale większość detali oraz ważnych dla sprawy faktów, które prokuratura przekuła na dowody poszlakowe, jest zgodna z rzeczywistością.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.9 / 5
8 ocen
5 recenzji
5 7
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Angelika
02.08.2023
Idealna pozycja dla fanów tego typu książek
Alicja
01.08.2023
Muszę przyznać, że dopiero zaczynam czytać Kasię i jest to dopiero druga przeczytana książka spod jej pióra. Opisana historia wydarzyła się naprawdę. W niewyjaśnionych okolicznościach znika zamożny biznesmen Radek. Zaniepokojony ojciec postanawia zgłosić zaginięcie syna na policji. Do tej pory wszystko jakby w normie. Ludzie przecież giną a bliscy się martwią. Problem w tym, że biznesmen ma żonę a żona nie wydaje się być specjalnie przejęta brakiem kontaktu z mężem. Pod naciskiem teścia w końcu składa zawiadomienie na policji. Cień podejrzeń pada na żonę, kiedy wychodzi na jaw testament Radka, w którym zostawia jej cały majątek, firmę, itp. oraz liczne podejrzenia Anny o zdradę. Dodatkowo sytuacja komplikuje się, kiedy śledztwo zaczyna prowadzić komendant Nikodem Ferenc, od wielu lat zakochany w Annie. Do czego jest zdolny zakochany człowiek ? Do którego momentu jest miłość a do którego obsesja? Czy miłość jest naprawdę ślepa? Jak daleko mozna sie posunąć, by zrealizowac swoje cele? Czy miłości można się wstydzić? Czy wszyscy jesteśmy podatni na manipulacje? Na pewno każdy czytelnik zada sobie te pytania po lekturze książki. Bardzo ciekawa i wciągająca opowieść o tym, do czego może doprowadzić chęć posiadania władzy, pieniędzy i poważania u innych. To opowieść wreszcie o tym, jak łatwo dać się zmanipulować, omamić i w konsekwencji tego stracić wszystko. Dosłownie wszystko. Kasia w posłowie pisze, że ma nadzieję, że ta historia przerazi czytelnika. Owszem, przeraża. Przeraża to, że takich bezwzględnych ludzi można nieświadomie mijać na ulicy. Przeraża, że czujność może stracić jednak każdy. Przeraża wreszcie (chyba najbardziej) to, że wymiar prawa pozostaje bezradny. Warto zalukać! Polecam!
  • 1
  • 2