moc przyciągania szczęścia Joseph Murphy

Moc przyciągania szczęścia

Joseph Murphy

Świat Książki
2022


Gdzie kupię

Masz prawo do szczęścia!

Każdy chce być szczęśliwy. Joseph Murphy, autor bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, pokazuje, jak łatwo można to osiągnąć. Książka opiera się na dwóch założeniach. Po pierwsze: prawdziwe i trwałe szczęście osiąga się tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę, że można przezwyciężyć każdą słabość. Po drugie: na świadomym i podświadomym dążeniu do szczęścia.

Murphy skupia się na pięciu głównych aspektach:

  • stanie podświadomości
  • pozytywnych rezultatach spokojnego umysłu
  • harmonijnych relacjach międzyludzkich
  • przebaczeniu
  • umiejętności przyciągania szczęścia.

Jest to inspirująca, pełna nadziei książka, która może pomóc w odzyskaniu równowagi po przeżytych kryzysach i wskazać sposoby, jak ze spokojem stawić czoła przyszłości.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.4 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 3
4 1
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Anna Maria
29.08.2022
TAKIEJ książki jak „Mekong przed końcem świata” Grzegorza Kapli, nie da się przeczytać jednym tchem, błyskawicznie. To znaczy, może się da, tylko po co ? Nią trzeba się cieszyć, delektując, smakując, wyobrażając sobie opisy zabójczo pięknych zachodów słońca w zatoce Ha Long, wspinać się z autorem na wierzchołki gór, pływać w oceanie, czy też zwiedzać muzeum współczesne w Sajgonie. Autor zaskakuje czytelnika niezwykle trafnymi spostrzeżeniami aktualnymi w każdej strefie czasowej: „Dziś palimy wokół siebie tyle świateł, że nie widać gwiazd, które miały nas chronić przed nieznanym”, „Człowiek nie jest w stanie widzieć Boga, ale może doświadczyć jego obecności”. W książce znajdziemy wiele zdań, perełek: „Noc dopada miasto, jak sokół jaskółkę”, „Tłusta larwa skwaru pełznie ulicami bezlitośnie”, „Tum napiera jak mrok gesty i lepki”, „Miał dzieci, kota, psa i szczęście, proste jak ciężar sieci uginającej się od ryb”. Pięknie, prawda ? Grzegorz Kapla potrafi nas zaskoczyć stwierdzeniem, „poranki powinny się rozwijać jak dywan z grubej zielonej beli dźwięk, po dźwięku. Niespieszne i niepochopne”. Po prostu bajka. Autor przeżywa chwile wśród dzikiej nieujarzmionej przyrody, znajduje miejsca gdzie panuje nieskażona, boska cisza, wpływa kajakiem do wnętrza gór, oglądać wschód słońca nad Mekongiem i zasypianie chińskiej świątyni. Nieprawdopodobnie piękne. Ale wszystko ma swoją cenę. Zmęczenie, pot, brud, niewyobrażalny upał. Kiedy idzie przez ulice Sajgonu, głowa mu puchnie od hałasu, upału, smogu i od smutku. Co mnie zaskoczyło ? A to, że w Laosie, Kambodży czy Wietnamie zjedzą wszystko: wróbla, słowika, jaskółkę, jeża, nie mówiąc o psach i kotach, które się hoduje po to, aby je później…… zjeść
Dagny
17.08.2022
To kolejna książka Josepha Murphy’ego jaką przeczytałam. Po lekturze pierwszej z nich wiem, że rady autora spełniają się, ale wymagają mnóstwa pracy nad sobą samym. To pozycja dla czytelników wierzących w moc afirmacji i w to, że w życiu ważne jest nie tylko „szkiełko i oko”. Ktoś, kto spodziewa się magicznej formuły, dzięki której w ciągu doby stanie się szczęśliwy, będzie rozczarowany. Tą pozycję docenią osoby otwarte na wiedzę o własnej niedoskonałości. Bo szczęście w nas wymaga pracy, codziennej, trudnej, bo wymierzonej przeciwko własnej strefie komfortu. Nie jest proste nagle myśleć o świecie z życzliwością, kiedy stoimy po kolana w bagnie, nie jest łatwo wybaczyć komuś, kto nas zranił i to świadomie. Nie jest łatwe, ale też nie jest niemożliwe. Wiem, bo sama ciągle staram się wdrażać rady Murphy’ego w życie. I powoli działa. Ujęłam gwiazdkę za dużą ilość religii w książce. Skoro bowiem autor zapowiada, że chodzi mu o każdą siłę boską niezależnie od religii, powinien być konsekwentny i odwoływać się do różnych tekstów religijnych nie tylko Biblii.