robert harris monachium

Monachium. W obliczu wojny

Robert Harris

Albatros
2022


Gdzie kupię

Już wkrótce na Netflix ekranizacja z Jeremym Ironsem w roli głównej!
Opowieść o lojalności i zdradzie, osnuta wokół brzemiennej w skutki konferencji monachijskiej z 1938 roku.

Świat staje na krawędzi wojny. To ostatnia szansa, by zmienić historię…
Wrzesień 1938 roku. Hitler za wszelką cenę chce rozpocząć wojnę. Brytyjski premier Chamberlain desperacko próbuje utrzymać pokój. Wszystko rozstrzygnie się w mieście, które już zawsze będzie kojarzyło się z tym wydarzeniem: Monachium.
Podczas gdy samolot z Chamberlainem na pokładzie leci nad kanałem La Manche, z Berlina do Bawarii zmierza pociąg z Führerem. Wśród osób towarzyszących premierowi Wielkiej Brytanii jest jego dobrze zapowiadający się prywatny sekretarz, Hugh Legat. W pociągu zaś jedzie niemiecki dyplomata należący do niewielkiej grupy spiskujących przeciwników Hitlera. Kiedyś studiowali razem w Oksfordzie, lecz przed sześcioma laty ich drogi się rozeszły. Teraz przyszłość Europy zależy od tego, czy znowu się skrzyżują. I czy w sytuacji, w której gra toczy się o najwyższą stawkę, dopuszczą się zdrady. Staną po stronie przyjaciół, rodziny, kraju czy swoich przekonań?
Opis wydawcy.

Średnia ocen:

3.5 / 5
2 ocen
1 recenzji
5 0
4 1
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Monia
17.02.2022
Monachium, losy II Wojny Światowej niby wszystkim znane. Każdy z a wstęp, środek i zakończenie krwawego czynu, bestjalstwa ludzkości. Ale czy rzeczywiście znamy cały początek dążeń do chęci pozyskiwania "więcej i więcej" jednego z największych dyktatorów. Czy jeszcze czegoś nie wiemy? Czy faktycznie Hitler umie czytać ludzi? Jaka tajemnica kryje się w tej książce? Sięgnij po nią a możesz zostać zaskoczony.