mortalista max czornyj

Mortalista

Max Czornyj

Filia
2022


Gdzie kupię

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie.

W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci.

Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą?

Czy to on odpowiadał za zaginięcia sprzed lat?

Tymczasem zostaje porwana kolejna osoba. Honoriusz Mond, wyzuty z emocji były kierownik katedry mortalistyki, jest specjalistą od umierania. Wie, że każda śmierć stanowi zagadkę, a po świecie chodzą zbrodniarze, którzy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Musi zrobić wszystko, by rozwiązać tę tajemnicę. Póki nie będzie za późno i śmierć nie sięgnie po kolejną ofiarę.

Każda śmierć pozostawia po sobie ślady. Ktoś je musi posprzątać.

Nowa seria autora bestsellerowego cyklu o komisarzu z Lublina, Eryku Deryle!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
7 ocen
5 recenzji
5 5
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Zuzanna
06.05.2022
Bardzo dobry kryminał. Specyficzny główny bohater bardzo przypadł mi do gustu. Jego tajemnicza przeszłość i rozległa wiedza na temat śmierci jest równie ciekawa i przyciągająca uwagę jak tajemnicza sprawa odnalezionych ciał. Świetni bohaterowie, wartka akcja, ciekawostki dotyczące śmierci, odrobina psychologii małej społeczności. Czego chcieć więcej? Dobrego zakończenia, bo przecież to jeden z najważniejszych elementów każdego kryminału. Max Czornyj nie zawiódł mnie i w tym aspekcie. Zakończenie było zaskakujące, ale logicznie uzasadnione. Widziałam opinie zarzucające Honoriuszowi podobieństwo do Behawiorysty Remigiusza Mroza i muszę się zgodzić, jest w tym ziarno prawdy. Oboje są piekielnie inteligentni, są znawcami w mało popularnych dziedzinach nauki, a także przy rozwiązywaniu zagadek kierują się daleko idącą dedukcją. Ja lubię takich bohaterów, ale nie każdemu muszą się oni podobać. Jeśli lubicie dobre kryminały, to nie zawiedziecie się na Mortaliście

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

zaczarowana.czytaniem
14.07.2022
Honoriusz Mond już od dziecka otaczał się w gronie zwłok i otoczeniu śmierci. Można więc rzec,że jest specjalistą od umierania. By uciec od przeszłości znalazł pracę przy sprzątaniu miejsc, których zwykły człowiek sprzątać nie chce. Gdy wraz z szefową sprzątają dom, w którym niedawno znaleziono zwłoki nie myśleli,że ten dzień zakończy się dla nich makabrycznie. Bowiem pod podłogą odkrywają pomieszczenie, gdzie znajdują zwłoki dzieci. Czy właściciel mieszkania był zbrodniarzem? Dwójka ta nie zaprzestała na sprzątaniu. Prowadzą własne śledztwo bo chcą dowiedzieć się kto i dlaczego tak naprawdę zabił te dzieci. Nie przestaną szukać dopóki nie natrafią na jakiś trop. Jednak komuś się to nie spodoba,że zaczynają węszyć. Gdy znalezione zostaje kolejne ciało to podejrzewają,że za sprawą stoi seryjny morderca i znów się uaktywnił po latach. Powoli trafiają na trop i sprawa zaczyna nabierać tempa i gdy myślą,że już wiedzą kto stoi za tą makabrą wszystko się komplikuje i nic nie jest tak jak być powinno.Bowiem prawda okazuje się zupełnie inna.. Nie będę ukrywała,że lubię książki Maxa Czornyja. Uważam,że Mortalista był dobrym wstępem do rozpoczęcia tej serii. Poznajemy tutaj duet,który idealnie do siebie pasuje. Prowadzą podobne życie i odnajdują się w tematach śmierci. I może nie było tutaj mrożących krew w żyłach sytuacji to bardzo podobała mi się cała fabuła i jej bohaterowie.Zakończenie było świetnie dopasowane do całej tej historii i myślę,że autor w idealny sposób zakończył całą tę sprawę. Tego się zupełnie nie spodziewałam i jestem jak najbardziej na tak! Czekam na dalsze losy a was zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.
Ksawery
19.05.2022
Moja pierwsza, ale na pewno nie ostatnia książka Maxa! Super! Wciąga od pierwszej strony!
rudakociaraczyta
19.05.2022
Tak, to Czornyj w całej okazałości i w swoim mrocznym i fascynujacym stylu. "Mortalista" to książka, w której nie znajdziemy nudy czy nielogicznych zdarzeń. To książka pełna świetnie budowanego napięcia, grozy, tajemnicy, licznych zwrotów i nietuzinkowego humoru. Podobało mi się to, że otrzymywałam kolejne niewiadome gdy już myślałam, że zagadka została rozwiązana a napięcie towarzyszyło mi do ostatniej strony. Ogromnie podobało mi się wykorzystanie motywu danse macabre. Koniecznie trzeba wspomnieć o świetnie napisanych postaciach, szczególnie główny bohater, Honoriusz Mond, skradł moje serce. To nietuzinkowy charakter pełen tajemnicy, a jego dialogi i przekomarzanki z szefową pokochałam całym sercem. Na tę książkę czekałam z wypiekami od momentu zapowiedzi, miałam wysokie oczekiwania… ani jeden fragment mnie nie zawiódł. Dostałam to, czego potrzebuję od dobrej książki. Fenomenalne pióro, zdecydowanie jedno z ulubionych!
  • 1
  • 2