nick i charlie heartstopper alice oseman

Nick i Charlie. Heartstopper. Nowela

Alice Oseman

Jaguar


Gdzie kupię

Marzenia i miłość nie zawsze chodzą w parze… Czy pierwsza miłość może być tą na całe życie?

Opowiadanie ze świata Heartstoppera.

Bohaterowie, których poznawaliśmy w kolejnych tomach bestsellerowego cyklu komiksowego Heartstopper Alice Oseman, wracają w nowej odsłonie gatunkowej.

Nick i Charlie to nowela opisująca moment kryzysowy dla każdego szkolnego związku: ten, w którym drogi zakochanych się rozchodzą. Chłopcy są razem od dwóch lat i spędzają wspólnie niemal każdą wolną chwilę, przychodzi jednak koniec roku szkolnego, który dla Nicka oznacza całkowite pożegnanie ze szkołą. Chłopak jest podekscytowany perspektywą wyjazdu na uniwersytet, nowy etap w jego życiu oznacza jednak wyprowadzkę i rozstanie z Charliem.

Forma prozatorska pozwala jeszcze lepiej poznać Nicka i Charliego – dojrzalszych, bogatszych o wiele doświadczeń, ale wciąż w sobie zakochanych. Ilustracje schodzą tym razem na drugi plan, a autorka bliżej przygląda się temu, co dzieje się w głowach bohaterów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 5
4 0
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Pszemo
27.09.2022
Nowelka "Alice Osman" kontynuująca historię z jej komiksów naprawdę mnie poruszyła. W tych czasach, gdy związki homoseksualne są już bardziej poruszane, są również też bardziej potrzebne. Myślę, że książka pomaga zrozumieć nieporozumienia i frustrację związku na odległość i strachu przed zostaniem samemu. Ich historia poruszyła moje serce i dała do zrozumienia, że nawet nastolatki przechodzą przez trudne okresy w życiu (co nie raz jest wypierane przez starszych). Bardzo polecam przeczytać, ponieważ ta nowelka Alice jest warta przeczytania!
Lulu
20.09.2022
Bardzo podoba mi się poruszenie tematu związku na odległość. Najważniejszy problem naszych czasów polega na obawie przed poważna rozmową, jednak uciekanie od problemu powoduje flustracje i niezrozumienie. Właśnie ten problem idealnie został tu przekazany.
Dagny
03.09.2022
Takich książek brakowało, gdy byłam nastolatką. Książki, która prostym językiem mówi o problemie związków na odległość i obaw z tym związanych. I to niezależnie od rodzaju związku. Bo w zarówno w związkach hetero jak i homoseksualnych tęsknota i obawa o związek są takie same. Ta książka to pozycja, która powinna być lekturą w liceach, bo dotyczy problemów młodzieży i z pewnością zainteresowałyby młodzież bardziej niż „Bogurodzica”. I z całą pewnością bardziej zachęciłaby młodzież do czytania.