max czornyj niebezpieczna propozycja

Niebezpieczna propozycja

Max Czornyj

Filia
2023


Gdzie kupię

W tej historii nic nie jest tym, czym się wydaje.

Konstancja – kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz – dziedzic rodu di Sant’Angelo, oraz Pilot, który wybiera się w swoją ostatnią podróż. Czwórka bohaterów połączonych mroczną tajemnicą próbuje stanąć twarzą w twarz z prawdą o człowieku, która nie zawsze bywa łatwa do przełknięcia.

Czy można eksperymentować z uczuciami i bezkarnie przekraczać własne granice?

A może miłość wcale nie wymaga wyłączności?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.8 / 5
6 ocen
4 recenzji
5 2
4 1
3 3
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Monika
28.02.2023
Maxa Czornyja najbardziej lubię w jego sensacyjno-kryminalno-thrillerowym wydaniu. Podoba mi się jednak, że autor wychodzi ze swojej strefy komfortu i próbuje swoich sił w nowych gatunkach. Najpierw książki dla dzieci, które zresztą też miałam przyjemność poznać, teraz „Niebezpieczna propozycja”, mieszanka romansu, thrillera i powieści obyczajowej. Podeszłam do tej publikacji z małą dozą niepokoju, ale i z wielką ciekawością. Nie jest to na pewno moja ulubiona książka autora, ale nie było źle. Historia opowiedziana w powieści jest interesująca, jeśli się w nią odpowiednio zagłębić, lecz nieco chaotycznie podana. Ten zamęt bierze się stąd, że opowieść prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy różnych bohaterów, a rozdziały są krótkie. Jest to dobry sposób na to, aby nadać opowieści dynamizmu i owszem, również tutaj się sprawdził. Jednak ciągłe zmiany perspektywy, a przy tym stylu, spowodowały fabularny bałagan. Książkę czyta się szybko i ze stale rosnącym zaciekawieniem. I nie jest tak lekka, na jaką początkowo może wyglądać. Do tego potrafi zaskoczyć. Bohaterowie powieści to czwórka bardzo różnych osób, które połączy mroczna tajemnica i nieodwracalnie splecie ich losy. Stew to cicha myszka, zupełnie niepozorna stewardessa, którą nieoczekiwanie obdarza zainteresowaniem tajemniczy i bogaty Markiz. Pilot, który szykuje się na śmierć, odbywa swoje ostatnie podróże. Konstancja to kobieta wyzwolona. Uwielbia seks, kocha imprezować, jest bezwstydna i pewna siebie. Ma też niezwykły dar, potrafi wyczuć zapach zbliżającej się śmierci. W powieści nie brakuje też bohaterów drugoplanowych, równie dobrze scharakteryzowanych jak te z pierwszego planu. Ciekawe są przyjaciółki stewardessy, każda inna, każda w jakiś sposób wpływająca na życie Stew. Książkę czytało mi się naprawdę dobrze. Zaskoczył mnie rozwój fabuły i to, jak się ta historia zakończyła. Nie brakuje tu nieoczekiwanych zwrotów akcji, intryg przyspieszających bicie serca, i tajemnic, które stopniowo odkrywamy z biegiem akcji. Jest też wątek paranormalny, którego tutaj się nie spodziewałam, i to mimo opisu, który dość wyraźnie na coś takiego wskazuje. Tak naprawdę mój jedyny zarzut dotyczy wulgaryzmów. O ile zazwyczaj nie mam z nimi w powieściach problemu, tutaj jest ich dla mnie zbyt dużo. Co tu dużo mówić, przerosły mnie i tyle. „Niebezpieczna propozycja” to nie jest powieść, jakiej spodziewałabym po jednym z moich ulubionych autorów polskiego kryminału/thrillera, jednak nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Bawiłam się nie tak dobrze jak zawsze, ale nie uważam, aby był to stracony czas. I z chęcią sprawdzę, co jeszcze w tym nowym dla siebie gatunku autor wymyśli. A póki co polecam sprawdzić tę pozycję samemu, bo być może jest to książka idealna dla Was.
Bookszonki
27.02.2023
Nie da się skategoryzować tej książki. Nie jest to też erotyk, chociaż pikantne sceny występują również dosyć szczegółowo opisane, stąd oznaczenie "tylko dla dorosłych". Nie jest też pisana językiem, do jakiego nas autor przyzwyczaił. To, co z pewnością jest, to zaskoczenie, intryga, śmierć i to, że tej książki nie odłożysz póki nie skończysz 🙂 Jest to bardzo wartościowa książka z głębokim przekazem, wywołująca szereg emocji a jednocześnie przyjemna do przeczytania. Czy śmierć da się wyczuć? Czy naprawdę ma swój zapach? To, że jest nieunikniona to wiedzą wszyscy. Ale czy możemy ją oszukać? Do czego jesteśmy w stanie się posunąć by uratować życie osobie, którą kochamy? W tej książce nic nie jest oczywiste, nawet bohaterowie ☺️ Ba! Nawet mowa końcowa autora jest inna niż zwykle 🙂 Teraz poczułam, że faktycznie autor jest tylko dwa lata starszy ode mnie 🙈 bo gdybym wcześniej nie przeczytała o nim informacji, powiedziałabym, że jest starszy. Niemniej, podobała mi się ta pozycja i cieszę się, że dołączyła do mojej kolekcji.
angelino95
08.02.2023
Książka bardzo fajna, czyta się ją z przyjemnością i zachłannie, gdyż chce się dowiedzieć, co jest na kolejnych stronach. Piękna okładka i jeszcze piękniejszy środek. Polecam 🙂
  • 1
  • 2