niespokojni ludzie fredrik backman

Niespokojni ludzie

Fredrik Backman

Marginesy
2022


Gdzie kupię

Autor „”Mężczyzny o imieniu Ove”” powraca ze swoją najbardziej awanturniczą powieścią.

„Niespokojni ludzie” to zakręcona komedia o dramacie zakładników pojmanych w trakcie oglądania mieszkania na sprzedaż. Kiedy po nieudanym napadzie na bank zamaskowana jednostka z bronią w ręku wbiega do wystawionego na sprzedaż mieszkania, z przerażeniem odkrywa, że właśnie przez przypadek wydłużyła listę swoich przewinień o wzięcie zakładników. I to, jak się szybko okazuje, najgorszych zakładników, jakich świat widział. Bo jest wśród nich nadmiernie rozentuzjazmowana agentka nieruchomości, zgorzkniałe małżeństwo uzależnione od wypadów do Ikei, złośliwa multimilionerka, przygnębiona staruszka, kobieta w zaawansowanej ciąży i jej wkurzająca partnerka oraz typ z głową królika. Kiedy zakładnicy zostają uwolnieni, policja wpada do mieszkania, ale okazuje się ono… puste.

Podczas serii trudnych przesłuchań na jaw wychodzą różne wersje wydarzeń. Czy policji uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego napadu? Czy na podstawie różnych kawałków tej układanki uda się odpowiedzieć nie tylko na pytanie, co się naprawdę stało, ale także dlaczego ludzie bywają tacy niespokojni i co jest dzisiaj z nimi nie tak?

„Niespokojni ludzie” to powieść prowokująca do myślenia, rozdzierająca serce, a jednocześnie niemożliwie zabawna. Idealna mieszanka tragizmu i komizmu, wiarygodności i absurdu. Zadziorny i humorystyczny styl sprawił, że tę historię pokochały miliony czytelników na świecie.

Prawa do serialu na podstawie „Niespokojnych ludzi” zostały kupione przez Netflix.

Bestseller New York Timesa. Książka Roku magazynu „People”. Bestseller Indie Next (amerykańskiej sieci księgarń niezależnych). Książka Jesieni „Good Housekeeping”, „PopSugar”, „The Washington Post”, „New York Post”, CNN i wielu innych. Finalista Goodreads Choice Awards 2020. Finalista Amazon Best Books of 2020.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
9 ocen
7 recenzji
5 6
4 2
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Zuzanna
25.03.2022
Z początku bardzo frustrująca, chciałam się poddać, odłożyłam ją na chwilę. Wróciłam do niej po chwili, przetrwałam irytujące zachowania bohaterów i dzięki temu odkryłam cudowną historię o ludziach. O ich problemach, o związkach i o trudnych chwilach. Wspaniale wykreowane postacie i wiele wciągających i poruszających historii w jednej. Odkrywanie jak losy bohaterów splatają się ze sobą było bardzo przyjemne. Można też pozwolić sobie na chwilę refleksji i pomyśleć nad własnym życiem

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Klaudia
07.04.2022
Ta książka to studium postaci, ich charakterów. To historie wielu ludzi, które przeplatały się ze sobą kulminując w sytuacji zakładniczej spowodowanej nieudanym napadem na bank… który tak naprawdę wcale nie był żadnym napadem, jak powiedziałaby ta książka. Bohaterami jest grupa barwnych osobowości, która choć na pierwszy rzut oka wydaje się składać z idiotów, irytujących i ogólnie niezbyt miłych ludzi, wraz z przebiegiem historii okazuje się jednak pełna życzliwych i w głębi duszy kochających osób. Niemniej większość z nich jest mocno niespokojna. Zaskakująco wszystkie części historii są jednakowo interesujące i żadna nie jest słabsza od innej. Całość stanowi niesamowicie przyjemną lekturę.
Maria Strużyńska
07.04.2022
Z początku nie pozorna książka, mocno karykaturalna, lecz po czasie mocno mnie zaskoczyła swoją lekkością, A tym samym dużymi skłonnościami do zaangażowania czytelników. Bohaterowie są przedstawienie tak ludzko że trudno było się do nich nie przywiązać. Jestem pod dużym wrażeniem, były momenty w których dostawałam nawet gęstej skórki, zdecydowanie polecam.
viki.its.me
05.04.2022
Wydawało mi się że będzieto lekka lektura na wolny wieczór. Jednak zostałam zaskoczona. Długo musiałam przemyśleć jak mam ująć swoje wrażenia i odczucia w tej recenzji. Zacznijmy więc. Narracja jest zawiła, i z początku ciężko mi było się we wszystkim połapać. Jest to zabieg celowy, dzięki któremu czeka nas trochę zaskoczeń w trakcie lektury. Stopniowo poznajemy szczegóły życia poszczególnych bohaterów, a trzeba przyznać że jest ich trochę. Jeśli ktoś szuka czegoś pozytywnego, podnoszącego na duchu, z czystym sumieniem mogę ją polecić bo dostanie nie tylko dawkę humoru, ale jednocześnie i wiele mądrych przemyśleń. Skłoniła mnie do wielu przemyśleń na temat ludzkiej natury. Treść książki sprawia, że jesteśmy w stanie spojrzeć na innych z większą dozą empatii i czułości. Piękna i prawdziwa historia po prostu <3
  • 1
  • 2