Oceń w Polcecacie-Pomagacie nigdy nie jest za późno na siebie Izabela Zeiske

Nigdy nie jest za późno na siebie

Izabela Zeiske

Prószyński Media
2023


Gdzie kupię

Iza, czyli Bella, jest przykładną żoną, matką, przyjaciółką, pracowniczką. Jej życie na pierwszy rzut oka jest takie, jakie być powinno. Ma dobrą pracę w banku (która ją całkowicie wypala i stresuje), kochanego męża (który dotyka ją tylko wtedy, kiedy podaje jej swoje skarpetki do prania), zaufane koleżanki (które… no dobra, na nie zawsze może liczyć), słodkich synków (którzy wyfrunęli z gniazda i wpadają do domu tylko wtedy, kiedy skończyła się kaska). Iza coraz bardziej czuje, że jej życie zaczyna przypominać życie… o Boże!… jej matki. A choć ją kocha, to nigdy w życiu nie chciałaby się nią stać. I wtedy przydarza się coś strasznego (a może nie?…) – Bella przechodzi udar, który paradoksalnie pozwala jej wybudzić się z życiowego marazmu. Teraz Bella chce więcej, mocniej, silniej i bardziej intensywnie. Chce poczuć, jak smakuje prawdziwe życie, podróżować, odkrywać siebie i swoje pasje.

Tylko co na to jej mąż Zdzisław, który najbardziej lubi wygodny fotel i gorącą herbatę? Czy odnajdzie się w nowym świecie Belli? Czy nadąży za jej pragnieniami? A może ich drogi się rozejdą? Zabawna opowieść o poszukiwaniu samej siebie, spełnianiu marzeń bez względu na wiek i ogromnej sile przyjaźni.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
3 ocen
2 recenzji
5 2
4 1
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ela
19.02.2024
Zabawna, wciągająca „komedia”, pisana lekko i z humorem. Główna bohaterka 61-letnia Bella po lekkim udarze postanawia zmienić swoje życie. Ponieważ Bella jest od 35 lat szczęśliwą mężatką zakłada, że jej mąż Zdzisław równie entuzjastycznie dołączy do tej przemiany. Swoje plany a później ich efekty Bella omawia z trzema przyjaciółkami, które wspierają ją i pomagają we wszystkim. Zdzisław nie zawsze potrafi dotrzymać kroku energicznej i pomysłowej małżonce, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Z czasem na scenie pojawia się pierwsza miłość Belli z liceum owdowiały Jarosław, a w Poznaniu zjawia się poznana przez Zdzisława podczas wyjazdu do Wenecji Leontyna. Co z tego wyniknie dowiemy się, mam nadzieję, z kolejnej części opowieści. Fantastyczna lektura dla dojrzałych czytelniczek na deszczowe popołudnie. Czyta się szybko zaśmiewając się z zabawnych historyjek opisywanych przez autorkę. Jednocześnie autorka pod płaszczykiem dowcipu i uśmiechu zwraca uwagę na fakt, że współczesne 60-latki to ciągle osoby z ogromnym apetytem na aktywne życie we wszystkich sferach.
Quma
06.02.2024
Książka wpadła mi w ręce w dworcowym kiosku w Lublinie i dostarczyła doskonałej rozrywki w podróży. To Musierowicz wersji 50+. Dobrze, że jechałam w przedziale sama, więc nie szokowałam nikogo wybuchami śmiechu. Utożsamiam się z tym, co przeżywa bohaterka na kolejnym etapie babskiego życia: koniec pracy zawodowej, odchodzenie dzieci z gniazda i kolejne stadium pożycia małżeńskiego to wyzwania wielu z nas. Bella pokazuje w brawurowy sposób jak można z życia jeszcze coś wycisnąć. Sekundują jej niezawodne przyjaciółki. Przebudzenie się z rutyny mocno wstrząśnie stadłem. Nic w życiu nie jest pewne, a wszystko ma swoje konsekwencje. Zaskoczyło mnie, że koniec powieści niczego nie wyjaśnia, a sytuacja się znacząco komplikuje. Liczę na to, że ciąg dalszy rychło nastąpi. Jeśli przeczytałaś tę powieść, niech się ma na baczności Twoja druga połówka, moja też 😛 😀