nocny dom jo nesbo

Nocny dom

Jo Nesbø

Wydawnictwo Dolnośląskie
2023


Gdzie kupię

Autor światowych bestsellerów powraca z osobliwą i wielowarstwową wariacją na temat klasycznej powieści grozy.
W następstwie tragicznej śmierci rodziców w pożarze domu czternastoletni Richard Elauved przeprowadza się do ciotki i wuja mieszkających w odległym, wyspiarskim miasteczku Ballantyne. Richard szybko zyskuje reputację wyrzutka, a kiedy znika kolega z klasy o imieniu Tom, wszyscy podejrzewają, że nowy, antypatyczny chłopak jest odpowiedzialny za jego zniknięcie.
Kiedy znika kolejny kolega z klasy, Richard musi znaleźć sposób, aby udowodnić swoją niewinność – i zachować zdrowie psychiczne – zmagając się z mroczną magią, która opętała Ballantyne i dąży do jego zniszczenia. Richard może jednak nie być najbardziej wiarygodnym narratorem własnej historii…

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

5 / 5
6 ocen
4 recenzji
5 6
4 0
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Detal
09.08.2023
Nocny dom" autorstwa Jo Nesbø to niezwykle wciągający thriller, który zapewnia czytelnikowi dawkę emocji, napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Nesbø, znany ze swoich mistrzowskich powieści kryminalnych, nie zawodzi również w tej opowieści.Głównym bohaterem jest detektyw Harry Hole, którego wciąga w skomplikowany przypadek morderstwa. Fabuła jest pełna zawiłych zagadek, tajemniczych postaci i nieoczekiwanych rozwiązań. Nesbø prowadzi czytelnika przez labirynt wątków, nie pozostawiając mu chwili wytchnienia.W "Nocnym domu" Nesbø eksploruje mroczne strony ludzkiej natury oraz skomplikowane relacje między postaciami. Jego opisy są sugestywne i potrafią wciągnąć czytelnika w surowy klimat norweskiej scenerii. Styl pisania autora jest wartki i pełen napięcia, co sprawia, że książkę trudno odłożyć na bok.Jo Nesbø tworzy powieść, która z jednej strony trzyma w napięciu, a z drugiej porusza głębokie tematy związane z przeszłością, zemstą i moralnością. "Nocny dom" to gratka dla miłośników kryminałów, którzy poszukują opowieści zarówno wciągającej, jak i mądrze skonstruowanej.Podsumowując, "Nocny dom" to kolejny strzał w dziesiątkę Jo Nesbø, który udowadnia swoje umiejętności jako mistrz gatunku. Ta książka dostarcza emocji na każdej stronie, trzymając czytelnika w napięciu do ostatnich zaskakujących momentów.

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Fartusia
05.11.2023
Zwycięzka recenzja to jakaś bzdura napisana przez sztuczną inteligencję o czym świadczy poziom ogólności i niewystępujący w powieści detektyw Harry Hole, bo to nie jest część cyklu o nim! Książka genialna. Przez 180 stron nie wierzyłam, że to napisał Jo Nesbo, jest to prosty horror dla nastolatków. A potem następuje 100 stron karuzeli, która wyjaśnia i gmatwa i prowadzi do zaskakującego zakończenia, które tak naprawdę wszystko rozpoczyna… Fascynujące…
Angelika
02.08.2023
Idealna książka dla osób lubiących ten typ literatury
Nika
02.08.2023
Książka ma wiele ciekawych, niekiedy też strasznych wątków polecam osobą , które lubią dreszczyk emocji oraz horrory , ja szczególnie za nimi nie przepadam ale ta książka to wyjątek .