ophelia mimo wszystko raquel marie

Ophelia mimo wszystko

Racquel Marie

Young
2023


Gdzie kupię

Najważniejsze, żeby zawsze być sobą. Mimo wszystko.

Ophelia Rojas doskonale wie, co lubi najbardziej na świecie: swoich przyjaciół, kubańskie jedzenie, róże. I… chłopców. Bliscy żartują z jej romantycznej duszy i kolejnych zauroczeń, ale Ophelia nie mogłaby tego zmienić, nawet gdyby chciała.

Jednak kiedy zauważa, że częściej myśli o uroczej, cichej Talii Sanchez niż o chłopaku, który z nią zerwał, jej wizja dotycząca tego, kim jest, zaczyna pękać. Kłótnie z bliskimi, koniec liceum i nowe uczucia sprawiają, że ma wrażenie, jakby traciła to, co było dla niej pewne.

I będzie musiała dokonać wyboru – trzymać się wymyślonej wersji siebie, którą zawsze miała w głowie, czy odrzucić oczekiwania innych osób, by odkryć, kim naprawdę jest.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 3
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ksawery
30.05.2023
Bardzo ciekawa pozycja.
natt_ksiazkocholiczka
09.05.2023
Ophelia Rojas jest pewna, że jej świat jest już ugruntowany. Kocha swoje róże, kubańskie jedzenie, swoich przyjaciół i chłopców. Jednak uświadamia sobie, że jednak coś się w niej zmieniło lub jeszcze nie odkryła kim jest naprawdę. Ma ochotę coraz więcej czasu spędzać z Talia Sanchez, ktora sprawia, że jej serce bije mocniej, a oddech drży. Tak wiele rozterek w jej życiu skutkuje pogorszeniem kontaktu z bliskimi. W życiu Opheli nadchodzą duże zmiany czy jest ona gotowa zawalczyć o siebie i o swoje szczęście? Już jakiś czas temu słyszałam o tej powieści, jeszcze zanim dowiedziałam się, że ukaże się ona po polsku i byłam jej bardzo ciekawa. Dzięki akcji @czytam_wszedzie miałam tą możliwość w tym miesiącu w ramach akcji. Główna bohaterka jest osobą, z którą wiele osób chciałoby się zaprzyjaźnicie, więc kibicujemy jej widząc jej wrażliwość. Choć pogubiona stara się poskładać wszystkie puzle w swoim życiu, aby do siebie pasowały. Jednak jak wiadomo każda zmiana niesie ze sobą jakieś wybiory. Bardzo fajnie, że jest tutaj tak duża reprezentacja i można poszerzyć swoją wiedzę jeśli nie wszystko jest nam znane. Zauważyłam jednak, że młodzieżówki nie robią na mnie takiego wrażenia jak kiedyś nie wiem być może tym bardziej że nie ja jestem targetem tej książki. Polecam przyjemna, szybko się czyta a najwazniejsza jej przesłaniem to BYĆ SOBĄ.