ostatni śnieg rafał pacześ

Ostatni śnieg

Rafał Pacześ

Agora
2022


Gdzie kupię

Robert „Pająk” Pajączkowski ma 21 lat, mieszka w Łodzi i próbuje pogodzić zaoczne studia z groszową pracą w pizzerii. Jego matka nie żyje, ojciec przebywa w zakładzie psychiatrycznym, a dziewczyna właśnie rzuciła go dla chłopaka z bogatego domu. Jak się odkuć? Udany występ stand-upowy na wieczorze open-mic w Warszawie daje Pająkowi wstęp najpierw na małe sceny w pubach, a z czasem przepustkę do świata wielkiego show-biznesu. Robert z kumplami tworzy łódzką scenę stand-upową, ale szybko okazuje się, że sława i pieniądze to nie wszystko. Pająk wpada w nałogi, a wielki hajs szybko weryfikuje przyjaźnie i znajomości.

W Ostatnim śniegu Pacześ pod płaszczykiem czarnego humoru opowiada współczesną historię „od pucybuta do…” – no właśnie, do kogo? Gwiazdora? Ofiary własnego talentu? A może oszusta, który sam już zapomniał, kim właściwie jest? Przewrotna powieść o kulisach przemysłu rozrywki i losie chłopaka z łódzkiej ulicy w brutalnych realiach polskiego kapitalizmu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.6 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 3
4 2
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Bea
23.06.2022
Kiedy mamy dosyć wojen i polityki możemy "zabrać" się za tą powieść osobowości. Wielu z nas boryka się z takimi problemami tylko boimy się do tego przyznać. Jest realna i oddaje polską rzeczywistość. Najgoręcej polecam ją przeczytać.
Verity
05.06.2022
Mega pozytywne zaskoczenie! Uwielbiam poczucie humoru Paczesia i nie spodziewałam się, że taki z niego romantyk. Oprócz solidnej dawki standupowych żartów i żarcików, możemy liczyć na sporo wzruszeń. Przez tę historię się płynie, lekko i przyjemnie – osobiście nie mogłam się oderwać. Myślę, że "Ostatni śnieg" wyszedł autorowi o niebo lepiej, niż jego debiutancka powieść, choć ta też mi się podobała. Zauważyłam jednak duży postęp w samym warsztacie pisarskim, a przede wszystkim w tej książce mamy doczynienia z bardziej życiową fabułą, emocjonalną i autentyczną. Polecam również przesłuchać audiobooka, który czyta nie kto inny, jak sam Pacześ, co dodaje tej historii jeszcze większego uroku.