ostra marek krajewski

Ostra

Marek Krajewski

Znak
2023


Gdzie kupię

Wszechobecne zło, niesłabnące napięcie i brutalna prawda

Mistrz Marek Krajewski zaskakuje w brawurowej współczesnej odsłonie

Bliżej nie zidentyfikowane wielkie miasto nad rzeką Siecznicą nocami upaja się alkoholem i tonie w narkotykowej mgle. Króluje korupcja, a bezpieczny jest tylko ten, kto stoi ponad prawem.

Kiedy w pożarze na jednym z osiedli ginie podpalacz – bezrobotny alkoholik – to tylko na pierwszy rzut oka sprawa wygląda jak nieszczęśliwy wypadek. Niebawem okazuje się, że podpalenie to element skomplikowanej przestępczej gry. Co wydarzyło się naprawdę, wie tylko prostytutka Rakieta, która zniknęła bez śladu.

Poturbowana przez życie detektyw Ewa Skoczek i ukrywająca wstydliwy sekret adwokatka Gośka Drewnowska podejmują się odnalezienia Rakiety. A to oznacza wojnę. Z bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem.

Śledztwo wiedzie przez zapuszczone pokoiki dziewczyn do wynajęcia i eleganckie gabinety lokalnych biznesmenów i polityków. Ewa i Gośka mają przeciw sobie nawet własną przeszłość, która dopadnie je w najmniej spodziewanym momencie. Czy przeszkodzi im w dotarciu do prawdy? I czy uda się wyrwać miasto z niewidzialnej sieci mafijnych powiązań?

Kto tak naprawdę chce je powstrzymać?

Mroczny kryminalny roller-coaster

Marek Krajewski – autor ponad dwudziestu bestsellerowych powieści kryminalnych. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych. Filolog klasyczny. Miłośnik filozofii.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

3.8 / 5
5 ocen
3 recenzji
5 3
4 0
3 1
2 0
1 1

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Magdalena
01.01.2024
Zagmatwane, trudne w odbiorze losy. Zbyt duzo
Anita
26.12.2023
Mogę tylko prosić autora, żeby nie robił tego więcej. Dziwaczna, nieciekawa. Kolejny raz motywy picia,prostytucji i narkomanii.Fikcyjne miasto nie zaciekawia, losy bohaterów nie wciągają. Cały czas miałam wrażenie,że to napisał nowicjusz. Nijak ma się jakość tej książki do każdej innej pana Krajewskiego. Z szacunku, nie napiszę słów, które naprawdę cisną pod palec na klawiaturze.
ewagrandmother
20.12.2023
Bardzo wciąga.