outpost 2 glukhovsky

Outpost 2

Dmitry Glukhovsky

Insignis Media
2021


Gdzie kupię

Brutalne rozliczenie mistrza apokalipsy z autorytaryzmami. Zaskakujące, pełne zwrotów zakończenie historii, która zaczęła się w Jarosławiu, w Placówce na najdalszych rubieżach kadłubowej Rosji-Moskowii.

Tysiącletnia Moskwa trwa niezawodnie chroniona ze wszystkich stron przez umocnione posterunki i doborowe oddziały kozackie. Wewnątrz trzech pierścieni moskiewskiej obrony, za murem Kremla, w pałacu, imperator nagradza najlepszych z najlepszych, najdzielniejszych z dzielnych, kwiat korpusu oficerskiego, podporę i nadzieję tronu.

W Dniu Świętego Michała Archanioła żołnierze mają opuścić odświętnie udekorowaną stolicę i udać się do mrocznych krain, które niegdyś były częścią wielkiej Rosji – zanim ogarnęła je rebelia i zostały obłożone anatemą.

Nim jednak oddziały kozackie udadzą się za mętną Wołgę, za nieprzenikniony całun mgły, muszą zrozumieć, gdzie podziali się wszyscy zwiadowcy i dlaczego zamilkły posterunki graniczne…

O tym, co tam zaszło, wie chłopiec, który nie chciał się uczyć historii, i dziewczyna, która jest w ciąży z zamordowanym kozakiem. Tylko czy wystarczy im czasu, by opowiedzieć swoją historię?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.4 / 5
5 ocen
2 recenzji
5 2
4 3
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ksawery
25.01.2022
"Metro" połknąłem "na raz". Przy Outpost mam to samo!
Katrina
04.01.2022
Drugi tom serii wywołuje u mnie ambiwalentne uczucia. Te przyjemne mam przez skomplikowane wątki (filozoficzne i egzystencjalnych) i rozbudowanie ciekawej fabuły, znacznie rozszerzonej i od której trudno się oderwać. Nowi bohaterowie, a jednak 'psychicznie starzy', bo tak samo zadufani w sobie. Kiedy się w nią wczytać czuć że coś nadchodzi, więc kiedy wreszcie doczytasz się do tego momentu to nie czujesz się zaskoczona, bo na to czekałaś. Występuje tu uczucie rozmycia się wątku, przez co nie do konca wiadomo kto tu jest głównym bohaterem. To co dodasz od siebie – jak to wewnętrznie zinterpretujesz – wywoła u ciebie przyjemne lub nie uczucia.