perska niepewność laila shukri

Perska niepewność

Laila Shukri

Prószyński Media
2021


Gdzie kupię

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze?

Znana z „Perskiej kobiecości” Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem.

Nagły wybuch pandemii i związane z tym ograniczenia znacznie pogarszają jej sytuację. Ponadto długi brak kontaktu z Richardem powoduje, że ogarnia ją zwątpienie co do stałości jego uczuć. Czy wielka miłość okaże się tylko ułudą?

Główne bohaterki perskiej sagi muszą stawiać czoło nowej rzeczywistości, a jedna z nich traci w pandemii najbliższą osobę. Jak sobie z tym poradzi?

Joanna na jednym z sekretnych przyjęć poznaje czarującego mężczyznę, dużo młodszego od siebie. Ogarnięta zupełnie nowymi dla niej uczuciami i namiętnościami rzuca się w jego ramiona, aby przeżyć euforyczny romans.

Laila Shukri w kolejnej pełnej namiętności i miłości powieści stawia przed czytelnikiem fundamentalne pytania dotyczące wartości i sensu życia.

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. Debiutowała w 2014 roku, od tego czasu każda z jej książek podbija listy bestsellerów

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Średnia ocen:

4.2 / 5
6 ocen
3 recenzji
5 4
4 1
3 0
2 0
1 1

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Qchcia
17.12.2023
Znowu Bali, znowu zdrady, znowu "najgorszy i brutalny" Ali i biedna i pokrzywdzona" Joanna… Brak zmian – no, może poza połową dotyczącą COVIDu. Książki już nie da się czytać. Nadal niezmiennie razi "drobny" szczegół… Arabowie to NIE Persowie. Skąd więc PERSKA miłość w Kuwejcie…? Nie warto!
Anna
29.11.2021
Zdecydowałam się na przeczytanie książki nieznanej mi do tej pory twórczości pisarki Pani Laili Shukri pt. '' Perska niepewność''z tego względu, że budziło we mnie zainteresowanie nadanym słowem tajemniczo dla mnie brzmiącym — niepewność. Z początku, gdy czyta, się tę powieść to ona tak nie przykuwa uwagi z powodu, że zaczyna się od opisów relacyjnych wspomnieniowych głównej bohaterki imieniem Joanna ze spotkania z ukochanym Richardem. Akcja tej powieści przybliża nam po części nasze życie i jakie ono jest, kruche mając na uwadze przeżytą każdą sekundę, minutę, godzinę, a szczególnie w towarzystwie rodziny spędzając z nią najpiękniejsze chwile. Opisywane wątki przyjaźni pomiędzy Joanną a Angeliką mi się podobają. Dla Joanny liczy się szczęście przyjaciółki, którego można pozazdrościć, bo mąż ją kocha, szanuje, wspiera. Inaczej wygląda sytuacja u Joanny, gdyż ona niegodnie jest traktowana przez męża Aliego. Zmuszana jest do miłości. Joanna cierpi z tego powodu, że nie ma kontaktu z kochankiem, który jest jej sercu bliski, bo czuje się z nim bezpieczna, lubi spędzać z nią czas oraz akceptuje obecność Sary jej córki. Joanna bardzo kocha swoje córki: Sarę i Fatmę. Kibicuje dzielnie starszej córce, która cierpi podwójnie z powodu nieudanej miłości oraz tej szczęśliwej, z którą obecnie nie może przebywać. Zrobiły na mnie pozytywne wrażenie córki Joanny, które polubiłam. Są tak różne od siebie, ale darzą się obie uczuciem siostrzanym. Cierpią po cichu z powodu niepotrzebnych nieporozumień ze strony rodziców. Można Joannie współczuć Joannie z powodu tego, w jakiej sytuacji się znajduje, doznając uczucia osamotnienia, zagubienia, braku miłości od męża, a przy tym tworzy to ogromny balast do uzyskania stanu poczucia nieufności i frustracji. Czy Joanna zasługuje na danie sobie ponownej szansy, by mogła poczuć, że jest znowu, kochana i szanowana godnie tak jak na to zasługuje, gdy na horyzoncie pojawi się nowa miłość? Autorka starała się przedstawić tak losy bohaterów, abyśmy my jako odbiorcy mogli wczuć się w ich rolę, jak oni czuli się nowej otaczającej ich rzeczywistości choroby pandemicznej, dokonując nowych wyzwań czy będą umieli sobie z nimi poradzić w poszukiwaniu wielu rozwiązań, by wykluczyć zawartą w tyle książki niepewność, z którą żyją każdego dnia w nadziei, że będzie lepiej. Powieść ta składa się z 14 rozdziałów. Czytało ją mi się dobrze. Polecam przeczytać tę powieść.
Jadwiga
31.08.2021
Bardzo lubię książki o tematyce życia kobiet na Bliskim Wschodzie