jojo moyes pod osłoną deszczu

Pod osłoną deszczu

Jojo Moyes

Znak JednymSłowem
2022


Gdzie kupię

Ci, którzy mówią, że słońce przynosi szczęście, nigdy nie tańczyli w deszczu…

Oczywiście zaczęło padać, a Kate, która dawno temu wyjechała z deszczowej irlandzkiej wsi, nie wpadła na to, by zabrać parasol. Znowu pomyślała, że całe jej życie to jedna wielka kpina… Kolejny związek się posypał, a nastoletnia córka raz jeszcze dostała dowód, że jej matka to jedyna osoba na świecie, która nie otrzymała instrukcji, jak dorosnąć.

Najbardziej boli poczucie, że w oczach tych, których kocha, Kate wszystko robi źle. Przecież to nie jej wina, że nigdy nie spotkała tak wielkiej, szalonej miłości jak jej rodzice… Choć nad kobietą ciągle zbierają się ciemne chmury, w deszczowej Irlandii czeka ktoś, kto urodził się z parasolem w ręce. Tylko jak rozpoznać, że to właściwa osoba?

Od tej powieści wszystko się zaczęło! Ta historia rozpoczęła wspaniałą karierę Jojo Moyes, pisarki, która podbiła serca polskich czytelników książkami „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś”, „Moje serce w dwóch światach”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
4 ocen
2 recenzji
5 1
4 3
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

kgw
09.02.2022
Wartka opowieść przenosi nas w inny świat bardzo dobrze się czyta przeżywając losy bohaterow
menia71
04.02.2022
Podczas przyjęcia z okazji koronacji Elżbiety II, Joy poznała oficera. Okoliczności tego faktu pozostawiały sporo do życzenia, ale … stało się. Szybko się zaręczyli i Edward wypłynął w morze. Sabine (córka Kate) wyjeżdża do Irlandii by pomóc dawno nie widzianej babci w opiece nad dziadkiem (wersja oficjalna). Stary, wiktoriański, zaniedbany dom bez komputera… Babcia zajęta bardziej końmi niż ludźmi. Rygorystyczny dziadek. Mnóstwo zasad do stosowania i zadań do wykonania. Korzystając z nieobecności babci dziewczyna zwiedzała Kilcarrion i znalazła stare albumy z fotografiami. Mieszkanie i życie z dziadkami pozostawiały wiele do życzenia, nie było łatwo, obu stronom. Do momentu, gdy Joy poprosiła ją o pomoc w uprzątnięciu gabinetu i zaczęła opowiadać o swoim życiu. Jazda konna i udział nastolatki w polowaniu również na swój sposób pomogły. A pogorszenie stanu zdrowia Edwarda sprowadziło do domu Kate. Wróciła po wielu latach. Autorka, jak to ma w zwyczaju, prowadzi nas przez historię powoli, bez pośpiechu. W główny wątek wpłata inne. Związane z życiowymi dramatami i rozterkami ludzi ważnych dla bohaterów, ich sąsiadów, pracowników, znajomych. Generalnie jest to opowieść, w której najważniejsze są relacje międzyludzkie. Te mocno skomplikowane, trudne oraz te normalne, poprawne.