podpalaczka stephen king

Podpalaczka

Stephen King

Albatros
2022


Gdzie kupię

Kultowa powieść Stephena Kinga, która doczekała się dwóch ekranizacji, obu w gwiazdorskich obsadach.

Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem: zdolnością pirokinezy. Potrafi siłą woli rozniecić ogień.

Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową działającą przy CIA, zwaną Sklepikiem. Rzekomo nieszkodliwa substancja o nazwie Próba Sześć, którą pozwolili sobie wstrzyknąć, spowodowała nieodwracalne zmiany w ich ciałach. Po jej przyjęciu oboje zostali wyposażeni w niezwykłe talenty: zdolność do telekinezy i telepatii.

Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku Andy, w obawie, że córka stanie się królikiem doświadczalnym CIA, decyduje się na ucieczkę.

Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego uśmiercenie dziecka staje się celem samym w sobie.
Zdaniem naukowców Charlie mogłaby wywołać eksplozję atomową…
Czy użyje swojej mocy, by ocalić siebie i ojca?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
9 ocen
6 recenzji
5 6
4 3
3 0
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Julia
25.06.2022
Ostatnio przeczytałam "Podpalaczkę", bo kampania reklamowa nowej ekranizacji uświadomiła mi, że tej pozycji z repertuaru Kinga jeszcze nie sprawdzałam. Cóż powiedzieć… trzyma poziom, ale trudno wskazać jakąkolwiek powieść Kinga, która tego poziomu nie trzyma. Nie jest to najlepsza powieść Kinga, z jaką się zetknęłam, jednak zdecydowanie ma w sobie "to coś", co sprawia, że nie ulatuje z pamięci zbyt szybko. W pewnym momencie powieści byłam przekonana, że wiem doskonale, jak historia dalej się potoczy, jednak postanowiła skręcić w nieoczekiwanym kierunku i pomimo pozornej przewidywalności mocno zaskoczyć czytelnika. Choć opiera się nieco na schematach, które gdzieś już przewijały się przez popkulturę, w dalszym ciągu można w niej odnaleźć nutkę świeżego spojrzenia.
Anabelle87
20.06.2022
Lubię ogień, ognisko… itp. Recenzja książki ciekawa, chętnie przeczytam.
Booksikiniki
19.06.2022
Podpalaczka jest jedną z książek Kinga do, której powracam, gdy chcę poczytać coś naprawdę dobrego! Znam ją na wylot a mimo to zawsze dostarcza mi jeszcze lepszych wrażeń. Niedawno pojawiła się ekranizacja tej książki i uważam, że nie była zła, aczkolwiek papier wygrywa z nagraniem 🤗 polecam serdecznie tym co nie czytali, groza gwarantowana ❤️
  • 1
  • 2