pół na pół Steve Cavanagh

Pół na pół

Steve Cavanagh

Albatros
2023


Gdzie kupię

Bezkompromisowy prawnik Eddie Flynn powraca!

Najnowsza książka bestsellerowego autora thrillerów prawniczych, Steve’a Cavanagha.
Błyskotliwa, wciągająca i wartka książka, dla której warto zarwać noc.

Jedna siostra ukryła się w łazience i stamtąd zadzwoniła na 911.
Druga stała nad bestialsko okaleczonymi zwłokami ojca i wybrała ten sam numer.
Kiedy zorientowały się, że w domu nie są same, zrozumiały też, że każda z nich będzie kolejnym celem. Tej drugiej, która stoi za drzwiami.

Policja zgarnęła je obie. I teraz obie czekają na proces za tę samą zbrodnię. Każda twierdzi, że jest niewinna.
Jedna z nich kłamie.
I nawet Eddie Flynn – adwokat, który zanim zaczął działać zgodnie z prawem, przez lata sam je łamał – nie wie która.

Kiedy wśród osób związanych ze sprawą trup zaczyna ścielić się gęsto, Eddie orientuje się, że morderstwo byłego burmistrza nie było odosobnionym przypadkiem. I będzie musiał dowiedzieć się, która z sióstr Avellino odkryła w sobie żyłkę seryjnego mordercy.

Opis wydawcy.

Średnia ocen:

4.3 / 5
7 ocen
4 recenzji
5 4
4 1
3 2
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Ambros
17.08.2023
Cóż, przyznam szczerze, że autor mnie zaskoczył. Czym? Pomysłem na fabułę, doskonałą kreacją procesu sądowego oraz sztuczkami doskonałych i odważnych prawników. Nie mogłam się od tej lektury oderwać. Ani się obejrzałam, a już znałam zakończenie … Efektowne … Dwie siostry prawie jednocześnie zadzwoniły na numer alarmowy z informacją, że ta druga siostra właśnie przed chwilą zamordowała ojca, byłego burmistrza. Bestialsko potraktowała zwłoki. I teraz czyha na nią … Policja aresztowała obie siostry, każda twierdzi, że jest niewinna, a ojca zamordowała oczywiście ta druga. Wzajemnie przerzucają się winą. Ale pamiętajmy, winna może być jedna z nich. Alexandry broni młodziutka prawniczka, dopiero rozpoczynająca karierę, Kate. Natomiast Sofia wybiera sobie ekscentrycznego prawnika, byłego hazardzistę Eddiego Flynn'a. Teraz rozpoczyna się znakomita walka prawników o uniewinnienie swoich klientek. Ależ emocje nam się trafiły, jesteśmy świadkami zawziętego procesu, gdzie każda ze stron tylko czeka, aż drugiej powinie się noga. A przy okazji prawnicy nie omieszkają wykorzystać każdej, nawet najmniejszej słabości świadków, na każdym kroku dążą do wykazania ich błędów i wątpliwości. A tutaj nie można winy snuć na domysłach, liczą się twarde i niepodważalne dowody. Czy przewidujecie, która z sióstr jest niewinna? Może można to wywnioskować na podstawie dotychczasowego zachowania i stosunku do ojca? Ale czasami pozory mylą, i to co wydaje się oczywiste i pewne, w rzeczywistości takie nie jest. Zatem obstawiajcie … Pół na pół to doskonały thriller prawniczy, w którym ściera się dwóch młodych i żadnych sławy prawników. Każdy z nich ma świadomość, że wygrana w tym procesie to nie tylko wielka gaża finansowa, ale też sława. Na takich procesach wypływa się na powierzchnię, zdobywa się renomę. A więc stawka jest niesamowicie duża. Pytanie, kto po nią sięgnie? Kto okaże się sprytniejszy bardziej przebiegły? Ja byłam zafascynowana potyczkami Kate i Eddiego, nie mogłam się doczekać ich kolejnego kroku, co jeszcze są w stanie wymyślić, aby obronić swoją klientkę. Znakomita zabawa, a właściwie walka o wolność. Winna zapewne do końca życia nie wyjdzie na wolność za taki czyn. Więc warto dać z siebie wszystko, aby nie pozwolić się pokonać przeciwnikowi. Doskonała kreacja postaci, warstwa psychologiczna świetnie współgra z dynamiczną fabułą. Ten efekt oczekiwania na ciąg dalszy jest emocjonalnie trudny do przeżycia. Napięcie się kumuluje z każdą chwilą, nie wiemy, co nastąpi za chwilę, ale jesteśmy też mocny niecierpliwi. Nie lubimy czekać. Oczekujemy satysfakcjonującego finału, i oczywiście mamy, jak na zamówienie. Polecam, mistrzostwo w każdym calu. Najlepszy thriller prawniczy, po jaki miałam dotychczas okazję sięgnąć. Oczekuję więcej takich mrożących krew w żyłach powieści, z niecierpliwością już czekam na kolejną perełkę autora. Jednym słowem, fascynujący!
Ela
15.08.2023
Steve Cavanagh jest z wykształcenia prawnikiem i jako autor thrillerów prawniczych świetnie oddaje realizm zarówno przygotowań do procesu jak i samego procesu. Powieść „Pół na pół” jest kolejną powieścią, w której jedną z kluczowych postaci jest adwokat Eddie Flynn. Tym razem broni Sofii Avelllino, jednej z dwóch sióstr oskarżonych o brutalne zamordowanie ojca , Franka Avellino, byłego burmistrza Nowego Jorku. Obrońcą drugiej siostry Aleksandry jest Kate Brooks, młoda prawniczka, która odeszła z renomowanej kancelarii, w której była narażona na molestowanie ze strony jednego ze wspólników. Zgromadzone dowody jednakowo obciążają obie siostry. W chwili śmierci ojca obie były na miejscu zbrodni, obie zadzwoniły na nr alarmowy i obie były ubrudzone krwią. Siostry od dawna się nienawidzą i wzajemnie oskarżają o śmierć ojca. Narracja prowadzona jest z trzech różnych perspektyw – dwóch obrońców sióstr oraz tajemniczej osoby nazywanej ”Ona” (w domyśle jest to jedna z sióstr, która dokonała morderstwa). „Ona” manipuluje ludźmi i faktami nie cofając się przed kolejnymi morderstwami, aby obciążyć tę drugą. Autor fantastycznie dawkuje czytelnikowi wiedzę wciągając go w wir zdarzeń i zmuszając do udziału w rozwiązywaniu zagadki, która z sióstr jest bezwzględną morderczynią. Wraz z Eddim i Kate zastanawiamy się które z nich broni morderczyni. Mistrzowsko budowane przez autora napięcie powoduje, że trudno oderwać się od lektury. Na uwagę zasługuje też wątek molestowania w firmie prawniczej Kate. Nagrodą za dotarcie do końca jest oczywiście rozwiązanie zagadki i odpowiedź na pytania: Która siostra zabiła? oraz Czy można bezkarnie opuścić uznaną firmę adwokacka zabierając jej ważnego klienta? Lekturę polecam szczególnie miłośnikom zagadek kryminalnych i fanom twórczości Steve Cavanagha. Dla mnie świetna książka zachęcająca do sięgnięcia po kolejne pozycje tego autora.
Detal
09.08.2023
Pół na pół" autorstwa Steve'a Cavanagha to doskonale skonstruowany thriller prawny, który przenosi czytelnika w wir emocjonującego procesu sądowego, pełnego zwrotów akcji i zaskakujących momentów.Cavanagh zdaje się znać temat na wylot, a jego główny bohater, prawnik Eddie Flynn, staje się nieodłącznym towarzyszem czytelnika w tej pasjonującej opowieści. Autor wzbogaca fabułę nie tylko nieustannym napięciem sądowym, ale również skomplikowanymi relacjami między postaciami oraz tajemnicami z przeszłości.To, co wyróżnia "Pół na pół", to umiejętność Cavanagha budowania zagadki, układania elementów układanki tak, żeby zaskakiwać czytelnika na każdym kroku. Czytelnik zostaje wciągnięty w świat manipulacji, oszustw i nieprzewidywalnych sytuacji, nie mogąc oderwać się od lektury.Styl pisania autora jest dynamiczny i wciągający, co powoduje, że książka czyta się szybko i z ogromnym zainteresowaniem. "Pół na pół" to idealna pozycja dla miłośników kryminalnych zagadek, prawnych intryg oraz postaci, które wiedzą, jak zaskoczyć czytelnika.Podsumowując, "Pół na pół" to wciągający thriller, który nie tylko zapewnia dawkę adrenaliny i emocji, ale także prezentuje solidnie wykreowaną fabułę, intrygujące postaci oraz zaskakujące zwroty akcji. Steve Cavanagh udowadnia, że jest mistrzem gatunku, potrafiącym trzymać czytelnika w napięciu do ostatnich stron.
  • 1
  • 2