pozwól odejść kristin hannah

Pozwól odejść

Kristin Hannah

Świat Książki
2021


Gdzie kupię

Pokochałaś TullyiKate?

KRISTIN HANNAH, autorka bestsellerów „Słowik” i „Gdzie poniesie wiatr” prezentuje kontynuację powieści „Firefly Lane”, na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych.

Kiedyś – dawno temu – szła sama pogrążoną w ciemności drogą zwaną Firefly Lane. To była najgorsza noc w jej życiu i właśnie wtedy natknęła się na pokrewną duszę. „To był nasz początek”. Ponad trzydzieści lat temu. TullyiKate. „Ty i ja kontra cały świat”. Najlepsze przyjaciółki na zawsze.

Ale opowieści mają swój koniec, prawda?

Traci się tych, których się kocha, i trzeba jakoś żyć dalej.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

PARTNER AKCJI

partner oleksiejuk

Średnia ocen:

4.1 / 5
8 ocen
4 recenzji
5 4
4 2
3 1
2 1
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

aannaa_czyta
05.10.2021
O tym, że Kristin Hannah należy do moich ulubionych autorek z pewnością nie muszę chyba nikomu przypominać. Zaczęło się zupełnie niewinnie – od lektury kultowego już Słowika… I nie mam innego wyjścia jak tylko napisać, że z każda przeczytana książka autorki absorbuje mnie, porusza i zostaje w pamięci na dłużej… Historia przedstawiona w najnowszej książce Kristin Hannah „Pozwól odejść” to kontynuacja „Firefly Lane”. To opowieść o przyjaźni dwóch kobiet, która nagle staje się przeszłością… To też poszukiwanie swojego miejsca i próba poskładania swojego świata od nowa w obliczu doznanej straty. Niespełnione marzenia, napotykane trudności i różne życiowe priorytety sprawiły, że autorka kolejny raz zwraca naszą uwagę na to, że jedyne o co warto walczyć w życiu to miłość i rodzina… Zdecydowanie w tej książce na pierwszy plan wysuwają się emocje, które dość szybko, a właściwie już od pierwszych stron chwytają czytelnika za serce. Sprawiają, że książkę trudno jest odłożyć, a po jej lekturze przejść natychmiast do innej pozycji. Zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad swoim życiem, a także do doceniania tego, co mamy i co osiągnęłyśmy w życiu… Ale ta historia mimo, iż naznaczona smutkiem niesie ze sobą także nadzieję i wiarę w to, że wsparcie rodziny może pomóc uporać się ze stratą bliskiej osoby. Bardzo serdecznie polecam tym, którzy znają pióro autorki, a także tym, którzy są ciekawi jej twórczości. Pamiętajcie tylko, że „Pozwól odejść” to kontynuacja „Firefly Lane”. Mam też nadzieję, ze niedługo będziemy mogli zobaczyć kontynuacje „Firefly Lane” na ekranie…
  • 1
  • 2