nora roberts przebudzenie

Przebudzenie. Dziedzictwo Smoczego Serca

Nora Roberts

Świat Książki
2021


Gdzie kupię

W krainie Talamh nastoletni wojownik imieniem Keegan wyłania się z głębin jeziora, dzierżąc miecz – symbol władzy i odpowiedzialności za bezpieczeństwo doliny Fey.

W innym świecie, znanym jako Filadelfia, młoda nauczycielka odkrywa, że jest właścicielką wielkiej fortuny.

Kiedy Breen Kelly była dzieckiem, ojciec opowiadał jej historie o magicznych miejscach. Jej dorosłe życie nie okazało się jednak magiczne. Dwudziestokilkuletnia kobieta nie znosi swojej pracy, spłaca pożyczkę studencką, żyje z ołówkiem w ręku i cierpi na ataki paniki. Co więcej, nękają ją bóle głowy, często miewa dziwne sny, choćby jak ten o spotkaniu ze smokiem. Ma wrażenie, że słyszy w głowie słowa: „Wróć do domu, Breen Siobhan. Już czas”.

Pewnego dnia Breen odkrywa, że jej zaginiony przed laty ojciec zostawił na koncie oszczędnościowym cztery miliony dolarów. Ta fortuna umożliwia jej podróż do Irlandii i skonfrontowanie się ze snami, które okazują się o wiele bardziej realne, niż wcześniej podejrzewała.

Uwielbiana przez polskie czytelniczki Nora Roberts to autorka ponad dwustu powieści, nieodmiennie zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów „New York Timesa”, sprzedanych w ponad pięciuset milionach egzemplarzy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Partnerzy:

partner 1

Średnia ocen:

4.3 / 5
7 ocen
3 recenzji
5 3
4 3
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

mag_rzska
31.12.2021
Uwielbiam Norę, mój zachwyt ograniczał się jednak do książek obyczajowych, szerokim łukiem omijałam jej fantastykę, a także powieści z elementami fantasy. Owszem czyniłam próby i na tym się kończyło. W tym tygodniu, przesycona świątecznymi historiami wybrałam sobie jej najnowszą powieść "Przebudzenie". Okazało się, że to fantasy, która przenosi nas do Irlandii a potem do bajkowych światów równoległych. Breen, sympatyczna młoda nauczycielka z Filadelfii, ale stłamszona i zahukana przez matkę, odkrywa pewnego dnia, że jest bogata kobietą. Ojciec, który odszedł przed laty, przesyłał jej spore kwoty, które matka przed nią ukrywała. Dziewczyna, wraz ze swoim najlepszym przyjacielem, postanawia polecieć do Irlandii, odnaleźć ojca, dowiedzieć się, czemu się z nią nie kontaktował. Wyprawa przyniesie jej wiele niespodzianek, trafi do krainy Talamh. I zanurzymy się w świat celtyckich wierzeń, bóstw, magii. Gdzie walczą światło i ciemność, dobro i zło. Przybycie naszej bohaterki i stopniowe odkrywanie swojego rodowodu, mocy, sprawi, że uaktywnią się mroczne siły i zagrożą magicznej krainie. A kto ją będzie mógł uratować? Oczywiście Breen, wraz z Keeganem, stojącym na czele swojego ludu. Tak więc miłość wisi w powietrzu i przygód nie brakuje. To pierwsza część cyklu "Dziedzictwo smoczego serca". Lekka, przyjemna, wciągająca. Jestem bardzo na tak! Cieszę się, że nie przeczytałam uważnie streszczenie wydawcy, bo pewnie bym jej nie wybrała. A tak mam za sobą 2 nieprzespane noce i zadowolenie z lektury 🙂 I czekam niecierpliwie na kolejny tom.
Joanna
27.12.2021
Jak zawsze książki tej autorki czyta się z wielką przyjemnością. Wciągająca fabuła, od której nie można się oderwać. Książka godna polecenia.
Angelika 23
15.12.2021
Czytam książki tej autorki,każda książka przenosi nas w inny świat.Każdą książkę czytam z zapartym tchem,jestem zagorzałą fanką tej autorki i czekam na kolejne nowości.